4 sytuacje, w których przyda Ci się kamera samochodowa

Rozważasz zakup kamerki do swojego pojazdu i zastanawiasz się czy faktycznie się przyda? Jeżeli jeszcze nie posiadasz jej w wyposażeniu samochodu, to poniższy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. Poznaj 4 sytuacje, w których podziękujesz sobie, że kupiłeś kamerkę.

1.     Stłuczka lub kolizja nagrana kamerką

Każdy niefortunny incydent na drodze wywołuje sporo emocji. W takich sytuacjach bardzo często kierowcy próbują udowodnić swoje racje, podczas gdy jest to słowo przeciwko słowu. Owszem, policji udaje się często ustalić faktyczny bieg wydarzeń. Nie mniej jednak trwa to bardzo długo, a posiadając kamerkę samochodową możesz od razu pokazać co tak naprawdę miało miejsce.

Wówczas można przejść bezpośrednio do wyceny szkód i zająć się ubezpieczeniem. To raczej lepsza perspektywa, niż chodzenie po sądach i próba udowodnienia swojej niewinności. A ubezpieczyciele również nie zawsze są chętni do wypłacenia pieniędzy. Nagranie z kamery samochodowej będzie stanowiło niepodważalny dowód Twojej racji.

2.     Wyłudzanie odszkodowania

Oszustów na drodze nie brakuje. Ich celem jest wymusić na Tobie konkretny manewr, który finalnie doprowadzi do stłuczki. Wszystko zaplanują tak, aby wszelkie dowody wskazywały na Ciebie jako sprawcę wypadku. Dlatego, posiadając kamerkę może o wiele szybciej i prościej udowodnić swoją niewinność. Udowodnisz, że oszust przykładowo ustępował Ci pierwszeństwa, by w ostatniej chwili gwałtownie ruszyć i potem obarczyć winą Ciebie.

3.     Kamery samochodowe w walce z ucieczką z miejsca wypadku

Na pewno słyszałeś nieraz o sytuacji, w której doszło do kolizji lub uszkodzenia pojazdu, a winny widząc, że nie ma w okolicy kamer lub świateł – ucieka z miejsca wypadku. Najczęściej zdarza się to na drogach poza miastem oraz niestrzeżonych parkingach. Nie życzymy tego nikomu, ale jeżeli jesteś uczestnikiem takiego zdarzenia, odnalezienie sprawcy graniczy z cudem. Chyba, że wyposażysz swój pojazd w kamerę samochodową. Wówczas zyskasz możliwość rozczytania numeru rejestracji, modelu pojazdu lub nawet wizerunku przestępcy.

4.     Nagrywanie kamerką w podróży

Kamery samochodowe sprawdzają się podczas dalekich podróży samochodem. Możesz zarejestrować obraz, którego widzenie w trakcie jazdy jest ograniczone przez szyby. Filmy z takich tras są bardzo popularne w Internecie, zwłaszcza jeżeli podróżujesz przez niesamowite, górskie przełęcze. To z pewnością lepsza pamiątka, niż rozmazane zdjęcia robione przez szybę.

Podsumowanie

Jak mogłeś przeczytać w powyższym zestawieniu, naprawdę warto zdecydować się na zakup kamery samochodowej. Powyższe przykłady to tylko nieliczne z wielu zastosowań wideorejestratorów.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*