Co powinna posiadać nowoczesna kamera samochodowa?

Obecnie u większości kierowców możemy zauważyć posiadanie kamery samochodowej. Na ulicach nie trudno o różne nieprzewidziane sytuacje, które nie są zależne od nas. Z pomocą w tym przypadku przychodzi rejestrator jazdy, który pozwala nam ustalić nie tylko przebieg całego zdarzenia, ale również sprawcę. Co zatem powinien mieć profesjonalny i nowoczesny rejestrator jazdy?

Obraz Full HD i szeroki kąt widzenia

Wybierając odpowiednią kamerę samochodową przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej rozdzielczość. Minimum w urządzeniach tego typu to jakość HD, ale obecnie większość rejestratorów posiada rozdzielczość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Wszystko to pozwala na nagranie czytelnego obrazu, gdzie możemy dostrzec wiele detali. Niekiedy w dużo nowocześniejszych kamerach mamy do czynienia z jakością 2.5 lub 4K. Jednak należy liczyć się z tym, że nagrany film będzie zdecydowanie więcej ważył. Warto także zwrócić uwagę, aby kamera miała odpowiednio szeroki kąt widzenia. Pole widzenia powinno oscylować w granicach 140 do nawet 170 stopni.

GPS, WiFi oraz Bluetooth

Obecnie wiele kamer samochodowych może pochwalić się obecnością nawigacji. Nie musimy wówczas kupować kolejnego urządzenia. Urządzenie jest w stanie wówczas kontrolować naszą jazdę, oraz oczywiście prędkość, z jaką się poruszamy. Dodatkowo WiFi w rejestratorze pozwala nam na podgląd obrazu na żywo za pomocą smartfona lub laptopa. A Bluetooth ułatwia swobodne przesyłania nagranych filmów właśnie na ten urządzenia. Zdecydowanie warto posiadać wideorejestrator, który posiada wszystkie wymienione funkcje, aby móc skorzystać z wielu zastosowań kamery samochodowej. Zadbaj także, aby rejestrator miał solidny uchwyt. Zapewni nam to efektywniejsze i komfortowe użytkowanie z kamery.

Gdzie kupić odpowiednie urządzenie?

Odpowiedni rejestrator jazdy kupimy przez Internet w sklepach z akcesoriami do samochodu. Dlaczego kupowanie on-line bardziej się opłaca? Z pewnością tyczy się to korzystnych cech. W dodatku niekiedy producenci oferują nam wszelkie zestawy, np. kamera samochodowa + kamera cofania. Zyskujemy wtedy więcej za znacznie mniej. Takie zestawy posiadają również często akcesoria, które ułatwiają użytkowanie z urządzenia. Z pewnością możemy polecić kamery samochodowe Smart Cams, gdzie jakość zdecydowanie powinna nas zachęcić do wyboru tych urządzeń.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*