Czy warto inwestować w kamerkę samochodową?

Postęp technologiczny sprawił, że od jakiegoś czasu możemy w bardzo dobrej jakości i przy użyciu jednego przycisku, nagrywać ważne dla nas chwile. Pierwotnie, rejestrowaliśmy ważne uroczystości i święta. Teraz, z powodzeniem możemy nagrywać również naszą podróż samochodem. Najpierw, wykorzystywano je do wychwytywania piratów drogowych. Obecnie, każdy chce ją mieć. Ale, czy warto?

Po co mi kamera samochodowa?

Niektórzy wciąż zadają sobie to pytanie. Zastanawiają się, czy faktycznie warto inwestować w ten sprzęt, czy przyda się podczas jazdy i jakie ma zastosowanie. Dla tych niezdecydowanych, zrobimy krótkie podsumowanie. Kamera samochodowa przyda Ci się podczas:

 • bezpodstawnego zatrzymania przez policję – jeżeli policjanci chcą wystawić Ci mandat, bez dowodów na Twoją winę, możesz posiłkować się nagraniem z kamery samochodowej.
 • udowodnienia swojej niewinności – podczas stłuczki, pod wpływem emocji często traci się racjonalny ogląd sytuacji. Kamera pozwoli ustawić faktyczny bieg wydarzeń.
 • prośba o wypłacenie odszkodowanie – towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie dzielą się swoimi pieniędzmi. Posiadając kamerkę, możemy przedstawić nagranie i będzie to niezbity dowód, że należy na się rekompensata finansowa.
 • złapanie sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zbrodni – bardzo częsty przypadek. Ktoś zarysuje nam samochód lub obije zderzak, po czym widząc, że nikogo nie ma w pobliżu – ucieka. Dzięki kamerce, możesz odczytać rejestrację i złapać nieuczciwego kierowcę.
 • wyłapywanie piratów drogowych – pokazując nagrania policji, możesz pomóc w wyłapywaniu nieostrożnych kierowców, którzy stwarzają zagrożenie na drodze,
 • dodatkowe funkcje ułatwiają codzienne manewry – tryb parkingowy, kamera cofania, GPS, WiFi… wszystko to ułatwi nam życie, więc szkoda nie skorzystać z tych udogodnień.
 • pamiątka z podróży – podczas jazdy za granicę, jesteśmy często skupieni na nieznanej nam drodze. Często omijają nas ładne widoki, które możemy później podziwiać oglądając nagrania z podróży w jakości FULL HD.
 • wymuszanie odszkodowania – niekiedy zdarza się, że ktoś wymusi pierwszeństwo a potem żąda rekompensaty za stłuczkę. Nic takiego się nie stanie, kiedy w sądzie pokażemy, że nie zawiniliśmy.
 • niewielka cena – to kusi coraz więcej osób. Można teraz zakupić dobry sprzęt za jedyne 100 zł.

Wady kamer samochodowych

Pomimo licznej grupy zalet, które wymieniliśmy powyżej, kamery mają również pewne wady. Mogą one zniechęcić niektórych do kupna, dlatego chcielibyśmy je uczciwie wypisać.

 • kamera wymaga nieustannego podłączenia do źródła zasilania,
 • kabel USB zaburza estetykę w samochodzie i utrudnia widzenie przez przednią szybę,
 • konieczność zakupu rozdzielacza, dzięki któremu będziemy mogli korzystać jednocześnie z kamery i innych ważnych sprzętów podczas jazdy,
 • kamery kuszą potencjalnego złodzieja – aby tego uniknąć lepiej zakupić kamerę montowaną w ramce.

Podsumowanie

Jak wynika z powyższego porównania, wad jest bardzo niewiele. Są w dodatku nieduże i nie dla każdego będą wadami. Dlatego, jeżeli rozważasz zakup kamery samochodowej, oceń czy wymienione mankamenty będą wpływały na Twój komfort jazdy. Jeżeli, podobnie jak my uważasz, że są to błahostki – wybierz sklep internetowy, kamery samochodowe są tam naprawdę w przystępnych cenach.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*