Czy warto posiadać kamerę cofania z rejestratorem?

Kamera cofania to popularny wariant wyboru wśród przydatnych urządzeń samochodowych. Zdecydowanie częściej wybierana niż tradycyjne czujniki parkowania.

Czujniki parkowania czy kamera?

Wiele osób uważa, że czujniki parkowania są lepszym rozwiązaniem na co dzień, mimo braku, np. wyświetlacza. W przypadku czujników byłyby to cyfrowe linie, oszacowujące położenie samochodu, a nie pogląd tego, co dzieje się z tyłu. Poprzez sygnały ostrzegawcze sygnalizują odległość pojazdu od przeszkody. Niestety ich dużym minusem jest to, że sygnały te pojawiają się już, wtedy gdy jesteśmy nawet od danego samochodu lub elementu oddaleni o 40-50 cm. Najczęściej czujniki znajdują się z tyłu auta, np. na tylnych zderzakach.

Zalety kamery cofania

Montuje się ją w tylnej części auta – zderzak bądź ramka tablicy rejestracyjnej. Drugie z tych rozwiązań jest najczęściej wybierane. Z kolei wyświetlacz instaluje się na desce rozdzielczej wewnątrz pojazdu, na przedniej szybie bądź montuje się w lusterko wsteczne. Podgląd, jaki zapewnia nam ekran to przejrzysty obraz wraz także z cyfrowymi liniami, które mają za zadanie pomóc nam dodatkowo określić położenie samochodu. Ciekawym rozwiązaniem wybieranym przed kierowców jest kamera cofania z rejestratorem. Zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Najwyższa jakość materiałów, stabilizacja obrazu oraz ochrona przed wstrząsami, to kolejne z cech tego urządzenia. Zdecydowanie manewry parkowania oraz cofania staną się o wiele prostsze, jeśli zdecydujemy się na kamerę cofania. Musimy jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni model o wysokiej jakości. Smartcams – rejestratory jazdy to miejsce, gdzie zaopatrzymy się w odpowiedni model tego urządzenia o najwyższej jakości.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*