Gdzie umieścić kamerę cofania?

Obecnie kamerki samochodowe przeżywają zdecydowanie swój rozkwit, co dodatkowo zachęca do ich zakupu.  Szczególnie warto przyjrzeć się kamerom cofania, które mogą zdecydowanie ułatwić codziennie wykonywanie manewru cofania oraz parkowania. W poniższym artykule podpowiemy, gdzie najlepiej umieścić to urządzenie.

Kamera cofania – zalety

Jest szereg zalet, które przemawiają za wyborem kamery cofania. Jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne czujniki parkowania, które nie raz mogą zdecydowanie zawodzić. Ponadto ich mechanizm jest dosyć zgubny – sygnał wysyłany, gdy samochód znajduję się nawet 50-60 metrów od przeszkody. Dlatego nie zawsze mogą ułatwić nam podstawowe manewry na co dzień. Kamera cofania to precyzyjne urządzenie, które dodatkowo dzięki ekranowi pozwoli nam na podgląd sytuacji z tyłu pojazdu. Wyświetlacz niekiedy znajduje się osobno na desce rozdzielczej bądź wbudowany jest w lusterko wsteczne. Wówczas włączy się on po wrzuceniu biegu wstecznego. Poprzez ekran mamy pełny obraz sytuacji podczas manewru parkowania i cofania, nie musząc obawiać się, że wykonujemy daną czynność niepoprawnie. Kamera cofania ułatwi nam to zadanie i pozwoli oszacować poprzez wyświetlacz, w jakim położeniu się znajdujemy i ile dzieli nas od ewentualnych przeszkód.

Montaż kamery cofania

Kamerę cofania możemy umieścić właściwie w dwóch miejscach – w ramce tablicy rejestracyjnej bądź w tylnym zderzaku. Najchętniej i najczęściej wybierana opcja to pierwszy wariant ze względu na wygodniejszy i szybszy montaż. Pozwoli to również umieścić kamerę na środku, co dodatkowo wpłynie na podgląd obrazu. Kamerę cofania możemy także zamontować poprzez wariant przewodowy za pomocą poprowadzenia okablowania wzdłuż całego samochodu aż do miejsca, w których znajduję się wyświetlacz. W tym przypadku również mamy drugą opcję. Kamerę możemy zaprogramować i skonfigurować z ekranem bezprzewodowo. Wystarczy zazwyczaj do tego WiFi albo odpowiednia aplikacja w telefonie lub komputerze, o czym z pewnością poinformuje nas producent urządzenia. Jest wiele ogólnodostępnych filmików, które przychodzą nam także z pomocą, jak zamontować taką kamerę. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób i gdzie umieścić kamerę cofania dlatego, jeśli nadal będą trudności z instalacją tego urządzenie warto poradzić się specjalistycznego warsztatu mechanicznego. Można również skonsultować się z producentem lub sklepem, w którym zakupiliśmy kamerę cofania. Z pewnością pracownicy będą służyć nam radą.

13

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*