Gdzie zamontować kamerę cofania?

Często zastanawiamy się, gdzie zamontować naszą kamerę i jakie będzie odpowiednie miejsce na to. Jeśli jesteś przy zakupie kamery cofania z rejestratorem do swojego samochodu, to warto, abyś poświęcił chwilę na zadecydowanie  gdzie ją umieścić. W poniższym artykule przedstawimy Ci dwa rozwiązania na umieszczenie Twojej kamery.

Tył samochodu

Dobrym miejscem będzie zderzak w dowolnym miejscu na całej jego długości. To odpowiednia lokalizacja, jeśli chcemy mieć dobrze wyraźny obraz i podgląd na każdą sytuację. Rejestrator zawarty w kamerze cofania musi także mieć odpowiedni rozstaw, aby przedstawiać realny widok na dany obiekt. Naszą główną bolączką powinno być to, czy nasze urządzenie jest przewodowe, czy bezprzewodowe. Pierwsze rozwiązanie jest znacznie trudniejsze, ponieważ wymaga przeprowadzenia kabla zasilającego przez elementy tapicerki lub elementy wewnątrz do źródła zasilania. Dlatego drugi wariant jest banalnie prosty do samodzielnego montażu. Wystarczy tylko połączyć poprzez WiFi lub Bluetooth, ekran naszej kamery wewnątrz samochodu. Jednak warto spojrzeć do instrukcji obsługi, aby wiedzieć, jak dokładnie przebiegać ma instalacja naszej kamery cofania.

Ramka tablicy rejestracyjnej

Jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań instalacji kamery cofania. Dlatego, że pozwala na pełny i dokładniejszy obraz podczas manewru cofania i parkowania. Ponadto jego wielkim plusem jest mała widoczność w stosunku do umieszczenia urządzenia w tylnym zderzaku.  Pozwala na lepszą ocenę sytuacji, jaka ma miejsce podczas tych sytuacji. Tutaj również wszystko zależy od tego, czy Twój sprzęt jest przewodowy, czy bezprzewodowy. Rozwiązanie jest takie samo jak w przypadku kamerki umieszczonej w zderzaku. W obu tych przypadkach warto zaopatrzyć się w dobrą jakościowo kamerę samochodową oraz zainstalować ją w odpowiedni i należyty sposób, aby później wszystkie elementy i cała instalacja działała poprawnie. Dlatego ważne jest połączenie urządzenie z ekranem, najczęściej w obu wariantach w lusterku wewnętrznym. Po wrzuceniu biegu wstecznego wyświetlacz sam włącza obraz, jaki mamy z tyłu.

Tak naprawdę już od nas zależy,  jakie w tym wypadku wybierzemy rozwiązanie. Oba te sposoby są równie dobre i zapewniają odpowiedni komfort oraz dobrą jakość obrazu podczas cofania i parkowania.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*