Gdzie zamontować rejestrator jazdy?

Rejestrator jazdy może być funkcjonalnym urządzeniem, który sprawdzi się w samochodzie. Wiele osób jednak zastanawia się, gdzie umieszcza się dokładnie kamerę oraz jakie miejsce będzie odpowiednie.

Miejsce kamery w aucie

Kamera samochodowa to urządzenie, dzięki któremu nasza podróż samochodem zdecydowanie będzie przyjemną czynnością. Jednak, gdy już dokonamy zakupu rejestratora warto zastanowić się, gdzie go umieścić. Producenci tego typu urządzeń oferują nam kamery wbudowane w lusterko wsteczne lub jako osobny element umocowany za pomocą uchwytu na przedniej szybie lub desce rozdzielczej. Jednak wówczas należy wybrać taki model, aby nie zabierał nam zbyt dużo miejsca. W dodatku kamera powinna być ulokowana na środku, aby pozwolić jej na pełny i szeroki kąt widzenia. Najlepiej będzie, jeśli zostanie umieszczona w lusterko wsteczne, wtedy wówczas nie będzie zajmowała praktycznie żadnego miejsca. Ponadto nie zapominajmy, że dane okablowanie rejestratora jazdy, dzięki któremu podłączone oraz ładowane jest urządzenie, będzie w miejscu zapalniczki, gdzie możemy podłączyć kamerę. Wówczas warto znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu kabel nie będzie zbytnio przeszkadzał nam w wybieraniu niektórych opcji na desce rozdzielczej.

Czy warto mieć kamerę w samochodzie?

Kamera w samochodzie to przydatny element. W sytuacji kolizji, stłuczki oraz wypadku nagrany film może być dowodem, w którym będziemy mieć jasną sprawę, jeśli chodzi o sprawcę całego zdarzenia. Na drodze jest wiele sytuacji i niekiedy sami jesteśmy uczestnikiem takich wydarzeń, a w innych przypadkach stajemy się świadkiem. Dlatego dzięki kamerze będziemy w stanie określić kto zawinił, oraz może okazać się, że dany film będzie przydatnym dowodem dla policji. Z kolei poprzez tryb parkingowy, który znajduje się w niektórych modelach urządzenia, rejestrator nagra zdarzenia w wyniku parkingowej stłuczki bądź próby włamania i kradzieży do samochodu. Rejestratory do jazdy – smartcams to wysokiej jakości urządzenia, które są przydatne na co dzień w każdej drogowej sytuacji.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*