Jak podłączyć rejestrator jazdy?

Kamera samochodowa to intuicyjne urządzenie oraz bardzo praktyczne. Należy jedynie go odpowiednio podłączyć oraz zainstalować. Jak to zrobić? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Bezprzewodowe urządzenia

Wiele producentów tego typu akcesoriów proponuje bezprzewodowe kamery samochodowe. Tutaj nie musisz się martwić, że trzeba odpowiednio podłączyć rejestrator, a następnie umieścić całe okablowanie wewnątrz samochodu. Niekiedy wiążę się to z rozbieraniem elementów plastikowych w środku, gdy zależy nam na ukryciu kabli. Kamera posiada najczęściej kable, które należy podpiąć, np. do gniazdka ładowarki, ale nie zawsze estetycznie to wygląda. Dlatego bezprzewodowe rejestratory jazdy to będzie najlepsze z możliwych rozwiązań. Jakie zalety ma ta opcja? Przede wszystkim mało skomplikowany montaż oraz to, że kamera nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Cała instalacja jest bardzo prosta oraz intuicyjna. Wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi oraz odpowiednio uruchomić kamerkę i połączyć się z systemem, a następnie dostosować wszystkie ustawienia. Niekiedy również bezprzewodowy rejestrator łączymy również z kamerą cofania, gdy akurat posiada jej bezprzewodową wersję.

Kamera z okablowaniem

Gdy zakupimy rejestrator jazdy wraz z okablowaniem, musimy liczyć się z tym, że najpierw należy odpowiednio przemyśleć umieszczenie samej kamery. Pozwoli to następnie poprowadzić kable tak, aby nie przeszkadzały w prowadzeniu pojazdu. Oczywiście możemy urządzenie podłączyć do ładowarki lub portu USB. Wszystko zależy od złącza kamery oraz elementów, do których chcemy włączyć rejestrator. Później warto umieścić kable tak, aby nie zahaczały o kierownicę oraz skrzynię biegów – w innym przypadku okablowanie może utrudnić jazdę. Jak podłączyć rejestrator jazdy? Później już właściwie należy uruchomić kamerkę i wgrać odpowiednie ustawienia tak, jak było to w przypadku urządzenia bezprzewodowego.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*