Jakie dodatkowe funkcje może posiadać kamera samochodowa?

Kamery samochodowe oprócz tego, że są wideorejestratorem, posiadają także wiele dodatkowych funkcji oraz aplikacji, które sprawdzą się w niejednej sytuacji. W poniższym wpisie, przedstawimy kilka z nich, aby pokazać, że moda technologiczna podąża cały czas do przodu, a kamera samochodowa nie służy już tylko i wyłącznie do nagrywania.

Tryb parkingowy

Funkcja ta służy przede wszystkim do nagrywania sytuacji lub zdarzeń, gdy samochód jest zaparkowany. Tutaj można wyróżnić kilka trybów, jakie występują w różnych modelach kamer. Pierwsza z nich to wtedy, gdy wideorejestrator wyczuję ruch – automatycznie rozpoczyna nagrywanie. Bardzo przydaję się, gdy np. na parkingu wystąpiła jakaś stłuczka. W drugim przypadku możemy spotkać się z trybem, w którym kamerka włącza się, gdy wystąpi jakieś przeciążenie. Pomocną opcją może być też ta, która nagrywa wszystko wewnątrz samochodu. Przydatna, jeśli znajdziemy się w sytuacji, gdy ktoś będzie chciał ukraść nasze auto albo włamać się do niego. Wówczas wideorejestrator nagra całe zdarzenie bądź nawet odstraszy potencjalnego złodzieja.

Jakość HD

Kolejnym przydatnym elementem w naszej kamerce samochodowej może być funkcja, w której nagranie będzie w jakości HD lub Full HD. Obraz, dzięki takim dodatkowym aplikacją, będzie wyraźny, a filmiki będą znacznie lepsze w przypadku, gdy chcemy zinterpretować jakieś zdarzenie lub kolizję. Obraz nie będzie rozmazany i łatwiej będzie go odczytać. Ponadto oprócz funkcji HD i Full HD, dostępne jest nagrywanie głosowe. Dodatkowy bajer, który także może być potrzebny, gdy dojdzie do zdarzenia, a sprawca oddalił się z miejsca to dźwięk. Taka funkcja wtedy może wypowiedzieć na głos numery rejestracyjne albo dodatkowe dane. Jednak nie wszystkie kamery samochodowe posiadają taką opcję.

GPS

Większość wideorejestratorów posiada wbudowany ekran, a co za tym idzie warto także, aby miał funkcję GPS. Dodatek, który nie jest obowiązkowy dla każdej kamerki samochodowej, ale może się przydać, gdy chcemy mieć zapis naszej trasy, a także pomiar prędkości i pozycji, w której się znajdujemy. Materiał ten oczywiście możemy później odtworzyć i sprawdzić przebieg całej naszej trasy na kamerce, która wtedy wyświetli nam mapę.

WiFi

Bez WiFi aktualnie nikt z nas nie wyobraża sobie swojego życia. Również opcja ta jest dostępna w wideorejestratorach, która najczęściej umożliwia nam połączenie się ze swoim telefonem. Co za tym idzie, możemy mieć podgląd na obraz, który jest rejestrowany, a także nawet przeglądać zapisane nagrania lub przesyłać je do naszego telefonu z kamery samochodowej.  Jest to przydatna funkcja, jeśli chcemy posiadać plik na smartfonie, aby pokazać go w łatwy sposób innym lub obejrzeć w każdej chwili.

To tylko kilka dodatkowych funkcji, które może posiadać dana kamera samochodowa. Jeśli chcemy być jak najbardziej na czasie w trendach technologicznych, warto zaopatrzyć się w niektóre aplikacje, które umożliwią nam jeszcze bezpieczniejszą jazdę oraz poruszanie się samochodem nie tylko po mieście.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*