Jakość nagrań z kamery samochodowej – na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu kamery samochodowej szczególną uwagę powinniśmy skupić na jakości nagrań. Odpowiednia rozdzielczość umożliwia czytelny oraz wyraźny obraz podczas każdej sytuacji. Sprawdź, jakie znaczenie ma jakość nagrywanych filmów za pomocą rejestratora jazdy.

Czy kamera samochodowa się przydaje?

Z pewnością rejestrator jazdy jest ważnym urządzeniem w samochodzie. Daje kierowcom duże poczucie bezpieczeństwa na drodze w nieprzewidzianych sytuacjach. Kamera samochodowa gwarantuje zatem pewność. Przede wszystkim przydaje się podczas stłuczek, wypadków oraz kolizji. Na drodze dochodzi do nieustąpienia pierwszeństwa, nieprzepuszczania pieszych, czy zbyt późnych reakcji, w wyniku których zdarzają się wypadki. W dodatku nagranie z wideorejestratora będzie stanowić dowód w sprawie w razie, gdyby została przypisana nam wina. Na drodze zdarza się wiele, dlatego warto być przygotowanym na wszystko.

Jakość nagrań – od czego zależy?

W kamerach samochodowych ważna jest rozdzielczość urządzenia. Dzięki niej przesłany obraz będzie czytelniejszy w odbiorze. W dodatku warto pomyśleć, aby urządzenie posiadało stabilizację obrazu, która umożliwi nam wyraźny obraz. Z pewnością minimalna rozdzielczość, którą powinna posiadać kamera jest 720p. Jednak jakość Full HD to obecnie standard w wielu urządzeniach. Niekiedy możemy znaleźć nawet rejestratory o jakości 2K lub 4K. Tutaj niewątpliwie nie musimy nawet wspominać o dużej jakości nagrań. Zwróćmy uwagę na rozdzielczość ze względu na jakość filmów, aby były dokładne i czytelne, np. podczas wypadku, czy stłuczki. Ponadto istotny jest kąt widzenia obiektywu. Powinien on wahać się w granicach 120-180 stopni. Ważna jest ilość klatek – minimalnie 20 klatek na sekundę oraz dobre oświetlenie. Gdzie znaleźć dobry wideorejestrator? Zachęcamy do szukania dobrych urządzeń poprzez sklepy internetowe. Dlatego polecamy SmartCams – kamery samochodowe w najlepszych cenach. Znajdziesz tam duży asortyment produktów o wysokiej jakości.

 

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*