Kamera cofania – idealne urządzenie do Twojego samochodu
Parkowanie w zatłoczonych miejscach bywa dużym problem. Szczególnie gdy mamy samochód o większych rozmiarach lub chcemy szybko i precyzyjnie wykonać manewr. Rozwiązaniem w tym przypadku może być zaopatrzenie się w kamerę cofania.
Jak działa kamera cofania?
Kamera cofania to urządzenie umożliwiające podglądanie obrazu z tyłu samochodu podczas wykonywania manewru parkowania oraz cofania. Najczęściej zaopatrzony w ekran LCD wmontowany lub umieszczony na desce rozdzielczej. Innym rozwiązaniem jest wybór kamery z lusterkiem wstecznym, gdzie będziemy mieć na nim obraz. Wyświetlacz uruchamia się po wrzuceniu biegu wstecznego. Od nas zależy wybór urządzenia bezprzewodowy lub przewodowy. Pierwszy wariant jest łatwy w montażu i komunikuje się z ekranem poprzez sieć bezprzewodową. Druga opcja z kolei sprawdzi się, jeśli zależy nam na dużo precyzyjniejszym obrazie. Podczas zakupu dokładnie przyjrzyj się wszelkim parametrom kamery, aby mieć pewność, że nasze urządzenie jest dobrej jakości i będzie prezentować wyraźny i czytelny obraz.
Kamera cofania – jaką wybrać?
Podczas wyboru kamery cofania zwróć uwagę na model, który nie przekazuj żadnych zniekształceń oraz opóźnień. Wiele testów danego urządzenia z pewnością znajdziesz w Internecie, dlatego jego przetestowania będzie łatwą czynnością. W dodatku zachęcamy do zakupu kamery on-line. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale wiele sklepów oferuje również dodatkowe akcesoria lub zestawy w niższym cenach. Dlatego kamery samochodowe w sklepie smartcams.pl to dobry wybór dla tych, którzy cenią sobie dobre jakościowo urządzenia.
Każdy, kto chce kupić dobrą kamerę cofania, powinien zwrócić uwagę na kilka jej funkcji. Przede wszystkim powinna posiadać szeroki kąt widzenia. Najlepszy obiektyw to ten, który ma co najmniej 120 stopni. Najbardziej szerokokątny obiektyw to 170 stopni, jednak wybierzmy taki kąt, aby obraz nie był zbyt bardzo zniekształcony i szeroki. W dodatku odpowiednia matryca to postawa, szczególnie CCD, która jest bardziej odporna na zakłócenia niż CMOS. Jej minusem jest fakt, że pracuje nieco wolniej. Z kolei matryca CMOS działa szybko, ale jej obraz pozostawia wiele do życzenia.
0
Komentarze