Nagrywaj z ręki!

Kamery sportowe podbijają rynek w coraz szybszym tempie. Są bardziej popularne wśród osób, które nie tylko uprawiają sport, ale także u tych, którzy aktywnie spędzają swój czas. Często takie osoby chcą zarejestrować swoje wycieczki, podróże czy sportowej poczynania. Do tego, aby mogło się to udać, nie wystarczy sama kamerka sportowa. Potrzeba też odpowiedniego akcesoria.

Filmowanie z ręki

Czasami sam pomysł nagrania czegoś lub uchwycenia nie wystarczy. Jednak, aby powstało ciekawe video, można znaleźć metodę, która nam to ułatwi. Filmowanie z ręki jest to popularny sposób, w którym ostatnio przedstawia się relację z różnych wycieczek, podróży oraz aktywnego spędzania czasu w postaci jakiegoś sportu. Nie ma znaczenia czy jest to kolarstwo, gra w piłkę czy wspinaczka. Najczęściej daje szeroki i pełny obraz tego, co dzieje się wokół, budując dodatkową dawkę adrenaliny i emocji.

Uchwyt do kamerki sportowej

Aby w profesjonalny sposób udało się nagrywać z ręki, nie wystarczy posiadać tylko kamerę sportową. Jeśli nie będziemy mieć odpowiedniego akcesoria do niej, nasz obraz stanie się niewyraźny, a jego głównym problemem będą występujące na filmie drgania, które zaburzają prawidłowy obraz. Dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiedni stabilizator, który sprawi, że nasze kadry będą jak z profesjonalnego kinowego filmu. W tym przypadku, producenci akcesoriów do kamer sportowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Wielu z nich w swojej ofercie posiadają tzw. gimbale, czyli nic innego jak kije (nazywane kijami do selfie), w których możemy umieścić naszą kamerkę i nagrywać z ręki. Jednak nie tylko w takim uchwycie możemy umieścić samą kamerkę, ale także i nasz telefon, który także nadaje się do takiego sprzętu. Niwelują występowanie drgań i ruchów kamery, dzięki czemu możemy w łatwy sposób nagrać wszystkie nasze relacje z każdego wydarzenia.

Jeśli dodatkowo zależy nam, aby nasz film lub zdjęcie był jak najbardziej profesjonalne, warto dokonać zakupu takiego uchwytu, który pozwoli nam na wyraźny i na najwyższym poziomie obraz.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*