Przydatne akcesoria samochodowe – idealne gadżety dla kierowcy

Gadżety motoryzacyjne poprawiają przede wszystkim komfort podczas jazdy. Pomagają również ułatwić manewry oraz poruszanie się po mieście. Niektóre z nich odpowiadają również za bezpieczeństwo. Jakie zatem idealne akcesoria samochodowe wybrać dla kierowcy?

Zestaw głośnomówiący i słuchawkowy Bluetooth

Nie możemy poruszać się po drodze, rozmawiając z kimś poprzez telefon komórkowy. To surowo karane mandatem, dlatego bezpiecznym oraz wygodnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w zestaw głośnomówiący. Niektóre modele samochodów mają ten system już zintegrowany bez konieczności używania zestawu głośnomówiącego. Łączy się on z naszym telefonem poprzez Bluetotooth. Bardziej rozbudowane zestawy mają także możliwości różnych funkcji, np. komunikaty głosowe. Inną opcję jest słuchawka Bluetooth, która działa bezprzewodowo z naszym smartfonem. Bez użycia rąk możemy rozmawiać przez telefon i wykonywać połączenia. Tutaj zwróćmy jednak uwagę na jakość urządzenia pod względem głośności i szumów.

Kamera samochodowa

Kolejnym popularnym gadżetem w samochodzie jest wideorejestrator. Z pewnością pomaga ustalić winnego podczas kolizji, wypadku, czy stłuczki. Nagrywa on wszystko, co dzieje się przed obiektywem, co dodatkowo zapewnia nam bezpieczeństwo podczas wielu podróży. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w to urządzenie, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed różnymi sytuacjami na drodze. W dodatku niektóre z nich posiadają GPS, dzięki temu zyskamy dwa urządzenia w jednym. Nie musimy wówczas kupować kolejnego sprzętu. Tak samo nagrywa trasę, wyznacza nam drogę oraz podgląda naszą prędkość. Kamery samochodowe smartcams.pl to urządzenia, które z pewnością Cię nie zawiodą.

Kamera cofania

Przydatnym gadżetem w samochodzie będzie także kamera cofania. Szczególnie tyczy się to pojazdów, które nie mają jej oryginalnie umieszczonej. Zdecydowanie ułatwia codziennie manewry cofania oraz parkowania. W dodatku w sklepach mamy wiele zestawów, które zawierają jednocześnie kamerę cofania oraz rejestrator jazdy. Dzięki ekranowi możesz oszacować, ile masz miejsca podczas parkowania, dzięki temu bezpiecznie wykonasz manewr nawet w zatłoczonych miejscach.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*