Po co jest tryb parkingowy w kamerze samochodowej?

Kamery samochodowe cieszą się coraz większą popularnością. Ze względu na to producenci decydują się na wprowadzanie coraz większej ilości dodatków do nowych modeli. Wiele kamer obecnie posiada także GPS, asystenta zmiany pasa ruchu, łączność Bluetooth czy ostrzeganie przed fotoradarami. Wiele z nich posiada także wbudowany tryb parkowania. Jak z niego korzystać? Czy się przydaje?

Jak działa tryb parkingowy?

Tryb parkingowy ma za zadanie rejestrować wszystkie zdarzenia, które dzieją się wokół samochodu w czasie, kiedy nie jest uruchomiony silnik. Daje to możliwość nagrania sytuacji, gdy nie ma Cię w pojeździe, czyli np. na parkingu. Przydaje się to wówczas, kiedy dojdzie do porysowania samochodu lub w przypadku aktów wandalizmu. Wiele kamer wyposażonych jest w tryb czuwania, dzięki czemu są w stanie szybko rejestrować zdarzenia.

Rodzaje trybu parkingowego

W zależności od modelu, tryb parkingowy w kamerach samochodowych działa w różny sposób. Ma to swoje źródło w cenie wideorejestratora oraz pojemności akumulatora. Najczęściej spotykamy:

  • Wykrywanie ruchu – kamera rozpoczyna nagrywanie w momencie, kiedy czujnik wykryje ruch koło samochodu. Istnieje jednak ryzyko, że czujnik zadziała zbyt wolno i nie uchwyci zdarzenia;
  • Nagrywanie poklatkowe – wykonuje zdjęcia w określonych odstępach czasowych, a następnie zamienia je w film. Niestety ta opcja może się nie sprawdzić, kiedy do zdarzenia dojdzie pomiędzy zdjęciami;
  • Obniżona przepływność – kamera nagrywa materiał bez przerwy, ale obniża jakość nagrania. Może to sprawić, że obraz będzie zbyt słabej jakości, aby zidentyfikować sprawcę zdarzenia.

Są to opcje, w które wyposażone są kamery wielu producentów najczęściej spotykanych na rynku. Możemy postawić na wersję premium, które posiadają dużo innych udogodnień, np. nieustanne podłączenie do sieci internetowej, co umożliwia stałe monitorowanie sytuacji koło samochodu. Zobacz najnowsze kamery samochodowe, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Tryb parkingowy w samochodzie – podsumowanie

Tryb parkingowy jest przydatnym rozwiązaniem, które może w skuteczny sposób podnieść bezpieczeństwo Twojego samochodu w sytuacjach, kiedy nie ma Cię w pobliżu. Jeżeli chcemy, aby tryb parkingowy był skuteczny, warto zwrócić uwagę na lepsze modele, które posiadają lepiej rozwiniętą tę funkcję.

Źródło zdjęć: freepik.com

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*