Tryb parkingowy w rejestratorze jazdy – co warto wiedzieć o tej funkcji?

Kamera samochodowa to funkcjonalne urządzenie. Posiada wiele opcji, które mają za zadanie ułatwić podróżowanie w każdych warunkach. Jedną z nich to tryb parkingowy. W poniższym wpisie przedstawimy kilka jego zalet.

Tryb parkingowy – rodzaje

Tryb parkingowy składa się z jego trzech rodzajów. W zależności od modelu spotkamy się z ich różną wersją.

Kamera samochodowa służy nie tylko do nagrywania trasy. To również swego rodzaju monitoring wszystkiego, co dzieje się w naszym aucie, jak i wokół niego. Co to oznacza? Wiele rejestratorów posiada tryb pracy. Najczęściej spotykany to parkingowy, który zabezpiecza nas przed różnymi sytuacjami, które mają miejsce na parkingu, gdy pozostawimy tam samochód. Wyróżniamy trzy rodzaje trybu parkingowego:

  • Tryb detekcji ruchu – powinno aktywować się go, dopiero gdy pozostawimy pojazd na parkingu. Uruchamia się dopiero w momencie wykrycia ruchu w obszarze widzenia przed obiektywem
  • Tryb parkingowy pasywny – po wyłączeniu rejestratora przechodzi on w stan uśpienia. W dalszym ciągu pozostaje włączony tryb parkingowy, który reaguje na wstrząsy oraz przeciążenia przed obiektywem. Przydaje się podczas parkingowych stłuczek i kolizji
  • Tryb parkingowy aktywny –  po zaparkowaniu automatycznie uruchamia się detekcja ruchu.

Zalety tego rozwiązania

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że skutecznie zabezpiecza samochód, gdy pozostawimy go na parkingu. Przede wszystkim pozwala nagrać wszystko, co dzieje się na parkingu. Zatem wszelkie stłuczki lub kolizje będą odpowiednio nagrane, a sprawca nie pozostanie bez winy. Dużo nieprzyjemnych sytuacji zdarza się na parkingu, dlatego zabezpieczeniem będzie tryb parkingowy. W razie zdarzenia lepiej dysponować odpowiednim materiałem. Z pewnością SmartCams kamerki do samochodu sprawdzą się idealnie podczas każdej drogowej sytuacji. To sklep, gdzie znajdziesz odpowiedni sprzęt do swojego samochodu oraz zabezpieczysz się przed różnymi wydarzeniami na drodze.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*