Wideorejestrator samochodowy w lusterku – jak sprawdza się w praktyce?

Z pewnością słyszeliśmy nie raz o kamerach samochodowych, które niezwykle przydają się szczególnie podczas dłuższych podróżach lub w trakcie jazdy po mieście. Wiele osób wybiera również kamerki samochodowy w lusterku. Jak jednak ten model urządzenia sprawdza się w praktyce? Sprawdź, czytając nasz poniższy artykuł.

W jaki sposób działa kamera w lusterku?

Zapewne w Twojej głowie pojawia się mnóstwo pytań związanych z użytkowaniem wideorejestratora, dlatego warto zastanowić się nad bezpieczeństwem w trakcie kierowania pojazdu. Urządzenie, które zamontowane jest w lusterku wstecznym nie przeszkadza w żadnych stopniu podczas kierowania – nie zasłania również widoku podczas jazdy. Założona kamera w niczym nie przeszkadza, aby cały czas obserwować sytuację za samochodem zarówno podczas jazdy, jak i parkowania.

Warto również zastanowić się, w jaki sposób montuje się kamerkę samochodową w lusterku. Z pewnością każdym powinien sobie poradzić z założeniem urządzenie, ponieważ pasuje uniwersalnie do każdego rodzaju lusterek wstecznych. Można śmiało zatem dopasować jej obudowę i nałożyć na lusterko za pomocą specjalnych uchwytów. Po zamontowaniu kamera jest praktycznie niewidoczna, ponieważ łudząco przypomina zwyczajne lusterko wsteczne. Rejestrator posiada zazwyczaj dwie kamery, który odpowiadają za nagrywanie obrazu przed pojazdem oraz sytuacji z tyłu samochodu.

Kamerka do samochodu w lusterku – jaką wybrać?

Na pewno należy wymienić najbardziej uniwersalne modele, które będą niewielkie, a więc dyskretne dla innych osób  na drodze. Doskonałym przykładem mogą być urządzenia, które posiadają zaledwie 2 cale. Ponadto nagrywa on filmy w jakości Full HD i jest niezwykle intuicyjnie wykonany. Następnie warto wspomnieć o kamerach w lusterku wstecznym, które mogą wydawać się mało komfortowe w użyciu podczas jazdy. Jednak zapewniamy, że w żaden sposób nie przeszkadzają one w codziennej jeździe. Kamera ta zakładana jest na lusterko wsteczne, przy czym nie ogranicza ona pola widzenia w odbiciu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ naturalnym odruchem kierowcy jest zerkanie w lusterka, a tym razem możesz zobaczyć w nim o wiele więcej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza wyborem rodzaju kamer samochodowych, musisz poznać również ich specyfikę oraz właściwości, aby móc dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Zobacz, co należy wiedzieć w pierwszej kolejności.

  • Rozdzielczość – standardem jest rozdzielczość H4,ale coraz częściej można spotkać się z wersją Full HD nawet w mniejszych oraz tańszych modelach.
  • Kąt nagrywania – kąt musi być maksymalnie szeroki, aby móc objąć większą część drogi.
  • Dodatkowe tryby pracy – mowa głównie o trybie nocnym nagrywania, który jest konieczny, jeśli dużo podróżujemy wieczorami lub nocą. Do innych funkcji należy również tryb parkingowy czy G-Sensor.
  • Zasilanie – większość modeli posiada opcję ładowania za pomocą kabla oraz zapalniczki w samochodzie.

Zdecydowanie wideorejestratory SmartCams to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na użytkowym oraz wysokiej jakości urządzeniu.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*