3 gadżety, które sprawdzą się w samochodzie

Z pewnością obecnie wiele samochodów posiada gadżety, które ułatwiają poruszanie się autem. Wśród modeli nowszych aut możemy zauważyć bogate wyposażenie wnętrza. Z kolei te starsze pojazdy nie zawsze mają taką możliwość. W poniższym artykule przedstawimy 3 gadżety, które będą się sprawdzać na co dzień.

Nawigacja

Jeden z najważniejszych elementów, które powinno posiadać nasze auto. Przydatna podczas krótszych, jak i dłuższych tras. Gdy będziemy ją mieć w swoim samochodzie, nie będzie nam straszna żadna droga i jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja niż papierowa mapa, czy ta w telefonie. Ponadto nawigacja może być niezwykle pomocna kierowcy, ponieważ odpowiednio wcześnie oznajmia nam gdzie mamy skręcić. Nie prowadzi to zatem do gwałtownych ruchów na drodze – dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo.

Kamera cofania

Coraz bardziej popularny wariant wyboru gadżetów do auta. Zdecydowanie ułatwi manewr parkowania oraz cofania, szczególnie lubiany wśród tych, którzy niespecjalnie czują się dobrze podczas jazdy, wykonując te czynności. Zazwyczaj urządzenie posiada osobno ekran, który można umieścić na przednim panelu bądź umieszczony jest w lusterku wstecznym. Samą kamerę umieszcza się w zderzaku tylnym, bądź w ramce tablicy rejestracyjnej. Ten sprzęt zdecydowanie może ułatwić nam parkowanie oraz cofanie.

Kamera samochodowa

Z pewnością wiele osób słyszało o samych jej zaletach, dlatego musimy również o niej wspomnieć. To urządzenie nagrywa cała naszą jazdę, a także rzeczy, które dzieją się na drodze. Może posiadać czujnik ruchów oraz wstrząsów, co pozwala na nagrywanie tylko wtedy, gdy kamera poczuje przed obiektywem ruch, bądź przeciążanie. To dobra funkcja, jeśli pozostawiamy na długo nasz samochód na parkingu – nagra wówczas np. stłuczkę bądź kolizję na parkingu, a także ewentualnie próbę włamania się do samochodu. Dlatego to gadżet, który może w wielu sytuacjach nas zabezpieczyć. Ponadto posiada dużo dodatkowych opcji, np. właśnie GPS, WiFi oraz różne tryby pracy. W tym parkingowym oraz nocny. Warto zaopatrzyć się w kamerki samochodowe, które będą nie tylko dobrym gadżetem, ale również urządzeniem, które ułatwi nam codzienną jazdę.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*