3 najważniejsze funkcje rejestratora jazdy

To już nie tylko gadżet samochodowy, ale również wyposażenie niezbędne z kilku względów, o których opowiemy w poniższym artykule. Dowiesz się dlaczego kamerka powinna koniecznie znaleźć się w Twoim samochodzie i w jakich trzech najważniejszych aspektach możesz ją wykorzystać.

Nagrywanie w pętli

Jak wiadomo zadaniem kamery samochodowej jest nagrywanie całej trasy zarówno z przodu, jak i z tyłu w zależności od tego czy posiadasz zestaw. Jednak wśród rejestratorów jazdy można wyszczególnić te lepszej i gorszej jakości, gdzie zdecydowanie polecamy zdecydować się na nieco droższe modele, ale masz wówczas pewność, że kamera dłużej wytrzyma, a jakość nagrywania będzie nieporównywalna do jej tańszych odpowiedników.

Niektóre z nich posiadają nawet możliwość nagrywania w HD lub opcji 2K, które jak zapewne już wiesz zapewniają najwyraźniejszy obraz, który w 100% odpowiada prawdziwym kolorom i kształtom. Co więcej, właśnie nagrywanie w pętli zapewnia trwałość karty pamięci, gdyż filmy nagrywane są po kolei i samoczynnie usuwane są te najstarsze z nich. Jednak jeśli zdecydujesz się na zakup kamer nowszej generacji, możesz przerzucić jej filmy nawet na swój telefon dzięki połączeniu WiFi. Oprócz samej opcji nagrywania w pętli, możesz mieć pewność, że podczas uderzenia w samochód kamera będzie nadal rejestrować sytuację, a w przeciwnym razie materiał zostanie odpowiednio zabezpieczony, byś mógł potem bez problemu odtworzyć film i sprawdzić kto był sprawcą zdarzenia.

Stabilizacja obrazu

Kolejną ważną rzeczą jest wyrazistość i ostrość nagrywanego obrazu, które możliwe są głównie dzięki stabilizacji obrazu. Jest ona dostępna tylko w niektórych modelach kamer samochodowych, a gwarantuje niebywały efekt. Wówczas są one testowane nawet na bardzo nierównych i wyboistych terenach, na których nagrania są równie dobrej jakości co w warunkach miejskich. W ostateczności znacznie lepiej ogląda się filmy ze stabilizacją obrazu, która niekiedy przydaje się również przy osiąganiu większych prędkości.

Tryb nocny

To ważne zarówno przy posiadaniu kamery przedniej, jak i tylnej, gdyż z każdej strony w nocy widoczność będzie dość ograniczona. Niezależnie od tego czy posiadasz włączone światła zwykłe czy długie albo czy w okolicy znajduje się jakiekolwiek oświetlenie, to obraz nagrywany przez kamerkę nie byłby najwyższej jakości, a tym samym mógłby być całkowicie nie do odtworzenia na nowo. Właśnie dlatego przy zakupie kamer samochodowych koniecznie musisz zwrócić uwagę na ilość diod w sprzęcie, dzięki czemu obraz nagrywany nocą będzie jaśniejszy i bardziej przejrzysty, jak gdyby był kręcony normalnie w ciągu dnia.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*