Czym kierować się przy zakupie kamery samochodowej?

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie wideorejestratora w swoim aucie lub rozważa zaopatrzenie się w taki sprzęt. Gdy stoimy przed wyborem kupna kamery samochodowej warto zapoznać się z kilkoma pa którymi będziemy kierować się przy zakupie takiego urządzenia.

Jakość i rozdzielczość

Rozdzielczość obrazu wybiera się w zależności od tego, jaką chcemy uzyskać jakość. Minimalna z jką mamy do czynienia w kamerach samochodowych to 1280x720px – HD. Oczywiście, jeśli zależy nam na jakości Full HD, rozdzielczość ta zwiększa się. Co za tym idzie obraz staje się bardziej wyraźny i lepszy do zinterpretowania. Ponadto nie będzie on rozmazany obraz bezbarwny. Nasze nagranie stanie się przede wszystkim lepsze do odczytania. Jednak tutaj jest jeden mankament, na który należy zwrócić uwagę – karta pamięci. Im lepsza rozdzielczość i jakość, tym więcej zajmuje miejsca pamięci. Wówczas warto zaopatrzyć się w taką o większej pojemności.

GPS

Kamery samochodowe, które posiadają wbudowany ekran, posiadają najczęściej dodatkową funkcję, jaką jest GPS. Pamiętajmy, że nie wszystkie urządzenia posiadają pulpit, na którym możemy mieć podgląd obrazu. Dlatego, jeśli chcemy mieć nawigację, warto zaopatrzyć się w model, który posiada ekran. Z kolei GPS pozwala nam on monitorować naszą trasę oraz wyświetla drogę, gdzie chcemy dojechać. Ponadto zapisuje ją razem z prędkością oraz pozycją w jakiej znajdujemy się na mapie. Pozwala nam to później obejrzeć przebieg naszej drogi i odtworzyć ją. Jest to dodatkowy element, który dobrze jest posiadać, jeśli już mamy zamontowaną kamerkę w aucie.

Nagrywanie w nocy

Jedna z najważniejszych kwestii, które nie wszystkie wideorejestratory posiadają. Wiele posiadaczy skarży się, że ich kamery nagrywają obraz w nocy w bardzo słabej rozdzielczości i jakości. To ważny aspekt, jeśli poruszamy się nocą w dłuższe bądź krótsze trasy. Dlatego dobrze wybrać taki model, który będzie odpowiadał za najwyższą jakość nagrywanie w nocy oraz będzie odporny na wszelkie światła, również te samochodowe.

Kąt obrazu

Wideorejestratory powinny posiadać szeroki kąt widzenia. Właściwie im szerszy, tym lepszy obraz widzenia i wszystkich sytuacji, które mają miejsce na drodze. Ponadto dobrze będzie, jeśli przekątna ekranu (oczywiście, jeśli decydujemy się na model z ekranem) również będzie większa. Będzie to przydatna funkcja, jeśli chcemy w wygodny sposób korzystać z kamery samochodowej. Niewielkie modele dostępne na rynku są raczej niezbyt komfortowe w użytku, a z kolei za duże nie zawsze pasują do wnętrza auta.

Tryb pracy urządzenia

Mowa tutaj przede wszystkim o czujnikach ruchu, które umożliwiają nam włączenie naszego sprzętu poprzez ruch. Ponadto oszczędza również energię co powoduje zmniejszenie jej zużycia. Czujnik ruchu przydaję się, jeśli pozostawimy nasze auto na parkingu, a w momencie jakiegoś zdarzenia lub stłuczki, urządzenie samo się uruchomi i nagra całą sytuację. Wyczuwa wtedy ruch bądź przeciążenie i automatycznie rozpoczyna nagrywanie całego obrazu. To również dobra opcja w walce ze złodziejami, którzy czujnik może w łatwy sposób wykryć i zarejestrować potencjalną kradzież lub włamanie do naszego samochodu.

Jest wiele parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie kamery samochodowej. Kilka z nich ułatwia nam korzystanie z niej i zwiększa jakość nie tylko nagrania, ale i bezpieczeństwo podczas jazdy.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*