Chcesz kupić rejestrator jazdy? Zalety i rodzaje kamery samochodowej

Kamery samochodowe stały się bardzo popularne wśród kierowców. Wynika to z tego, że pozwalają zabezpieczyć się przed niewłaściwą oceną sytuacji czy zrzuceniem winy za spowodowaną kolizję. Nagranie z takiej kamery będzie stanowić dowód w sprawie. Dlatego zdecydowanie powinny w kamerę wyposażyć się osoby, które przemierzają długie kilometry codziennie. Jakie są zalety korzystania z kamery i jakie wyróżniamy jej rodzaje? Zapoznaj się z poniższym wpisem!

Do czego przydaje się kamera?

Oczywiście najważniejszą zaletą korzystania z kamery jest fakt, że stanowi materiał dowodowy podczas kolizji czy wypadku drogowego. Dlatego podczas takiego zdarzenia nikt nam nie wmówi, że coś jest naszą winą, a w rzeczywistości zupełnie tak nie było. Zabezpieczymy się przed niesłuszną winą. Kamera rejestruje wszystko, co dzieje się przed obiektywem, a więc każda niebezpieczne sytuacja zostanie zarejestrowana. Ponadto nowoczesne kamery samochodowej mogą służyć również jako aparaty fotograficzne, mogą zatem robić zdjęcia podczas naszej podróży. Wideorejestratory do samochodów bez problemu zarejestrują przebieg naszej trasy.

Rodzaje kamer samochodowych

Gdy już poznaliśmy najważniejsze zalety korzystania z kamery samochodowej, warto zapoznać się ze wszystkimi modelami, jakie mamy dostępne na rynku. Ich liczba jest naprawdę duża, dlatego z pewnością znajdziemy urządzenie dla siebie. Możemy zdecydować się na klasyczny rejestrator, który nagrywa naszą trasę. Je1dnak możemy nie zdawać sobie sprawy, że nowoczesne modele posiadają różne dodatkowe funkcje jak tryb parkingowy, nagrywanie w pętli, WiFi, Bluetooth, GPS, czujnik wstrząsów i przeciążeń czy możliwość wykonywania zdjęć. Wiele kamer nagrywa jednocześnie z przodu oraz z tyłu pojazdu poprzez zestawy z kamerą cofania. Jeśli nie chcemy umieszczać rejestratora na przedniej szybie, aby nie zasłaniał widoczności, model kamery wbudowanej w lusterko jest najlepszym rozwiązaniem. Wygodnie możemy korzystać z kamery przedniej i tylnej za pomocą lusterka wstecznego. Możemy też wybrać kamery oferujące różne zakresy rejestracji obrazu. Niektóre dają nam tylko kąt widoczności w okolicach 90 stopni (najtańsze, obejmują obszar mniej więcej dokładnie przed maską naszego pojazdu), niektóre dają nawet około 170 stopni, a inne zaoferują nawet jednocześnie dwa obiektywy. Spośród kamer znajdziemy także modele o różnym wyświetlaczu, sposobie zasilania czy ilości oferowanych czujników oraz funkcji.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*