Co powinieneś wiedzieć o rejestratorze jazdy w lusterku?

Kamera samochodowa to gadżet, który zachęca do siebie coraz większą ilość osób, dając wiele możliwości i cechując się niezwykłą funkcjonalnością. Jej wersja w lusterku z pewnością przypadnie każdemu do gustu.

Dyskretne urządzenie

Niektórzy producenci oferują nam nieco dyskretniejsze rozwiązanie. Jest to kamera samochodowa w lusterku. To nic innego jak wbudowane urządzenie w obudowę lusterka, zapewniające widok na całą drogę. Ponadto często w zestawie mamy drugą kamerę – cofania, którą montuje się z tyłu samochodu. Wówczas w takim wariancie mamy aż dwa urządzenia, które z pewnością sprawdzą się z naszym pojeździe. Pierwsza z nich rejestruje oczywiście wszystko, co dzieje się z przodu. Drugi wariant w zestawie to kamera cofania, która umożliwia nam podgląd obrazu cofania lub parkowanie również w lusterku, gdy tylko wrzucimy bieg wsteczny. Zdecydowanie ułatwi nam to oba te manewry, jeśli akurat wykonujemy je w trudnych warunkach.

Parametry i funkcje

Ważny jest kąt obrazu. Z przodu powinien być on szerszy (zazwyczaj 170 stopni), a z kolei z tyłu w kamerze cofania kąt wynosi już tylko 120 stopni. Ponadto nie można zapominać o samej jakości, która powinna być jak najlepsza. W tym wypadku niektóre z modeli oferuje nam oczywiście jakość FullHD, a niekiedy nawet 2K lub 4K. Wiele takich urządzeń posiada również dodatkowe funkcje, które mają na celu poprawić funkcjonalność kamery. Jest to m.in. detekcja ruchu, która pozwala na automatyczne nagrywanie obrazu w momencie wykrycia ruchu lub drgań przed obiektywem. Również warto wspomnieć o czujniku wstrząsów, która sprawi, że film zostanie nagrany, mimo dużej siły uderzenia – jest to tzw. G-Sensor. Nagranie nie zostanie wówczas usunięte przez inne i będzie zabezpieczone. Oczywiście kamera samochodowa w lusterku sprawdzi się również po zmroku, dzięki trybie nocnym. Kamerki do samochodu to funkcjonalne urządzenia, które sprawią, że codzienna jazdy będzie nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*