Codzienna trasa z kamerą samochodową

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może zdarzyć się na drodze. Dlatego odpowiednim elementem, który może sprawić, że poczujemy się bezpiecznie podczas takich sytuacji, jest rejestrator jazdy.

Funkcje urządzenia

Urządzenie umieszczone najczęściej poprzez uchwyt na przedniej szybie bądź desce rozdzielczej. Niektóre modele możemy zamontować do lusterka wstecznego. Warto zaopatrzyć się w urządzenia szerokokątne, które pozwoli nagrać obraz obu pasów jezdni, co dodatkowo umożliwi podgląd sytuacji z przeciwnego kierunku. Rejestrator jazdy posiada również tryb pracy. Najczęściej można spotkać się z trybem parkingowym, który idzie w parze z czujnikiem ruchu. Kamera samochodowa włączy się, gdy tylko przed obiektywem wykryje obciążenie. Tryb nocny to z kolei funkcja, która pozwala na nagrywanie obrazu po zmroku oraz w nocy. Wówczas należy zwrócić uwagę, czy rejestrator jazdy posiada diody podczerwieni, które mają na celu uodpornić urządzenie przed światłem latarni oraz samochodów z naprzeciwka

Zalety kamery samochodowej

Funkcjonalność kamery samochodowej pozwala na jej szerokie wykorzystanie. Nie tylko poprzez GPS, czy trybom pracy. To również urządzenie, które zabezpieczy pojazd przed włamaniem. Gdy pozostawimy go na parkingu złodziej, widząc w środku rejestrator może zrezygnować z próby kradzieży. Dzięki czujnikowi ruchu bądź nagrywaniu w pętli kamera nagra całe zdarzenie. Ułatwić zadanie może funkcja, która pozwala na nagrywanie obrazu wewnątrz samochodu. Kolejne istotne zastosowanie rejestratora jazdy to jego zabezpieczenie oraz dowód całej sytuacji podczas wypadku, czy zwykłej kolizji. Nawet gdy uderzenie było ze sporym obciążeniem, dzięki funkcji G-Sensor kamera całe nagranie oznaczy kłódką, co sprawi, że film się nie usunie. Kamery samochodowe to uniwersalne urządzenia, dzięki którym żadna z podróży nie będzie dla nas problemem.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*