Czujniki parkowania czy kamera cofania?

Parkowanie nie jest dla wszystkich łatwym oraz ulubionym manewrem, który muszą wykonać, siedząc za kierownicą. Wielu z kierowców lubi ułatwiać sobie takie sytuacja, montując np. czujniki parkowania lub kamerę cofania. W poniższym wpisie przedstawimy, które urządzenie okaże się lepsze.

Czujnik parkowania

Stworzone dla osób, które nie mają dobrego wyczucia, jeśli chodzi o podgląd sytuacji i oszacowanie ile miejsca mamy do danej przeszkody. Czujniki parkowania montuje się zazwyczaj w zderzak tylni, ale także przedni. Jeśli chcemy większego bezpieczeństwa, to możemy także zainstalować je w boczne części tego elementu. Dowolność tutaj jest ogromna, dlatego, że najczęściej zestawy takich czujników zawierają od 2 do 6 lub 8 elementów. Działa to w ten sposób, że czujniki wysyłają dźwięki, które sygnalizują, ile dzieli nas od danej przeszkody. Ogromnym minusem tego urządzenie jest to, że sygnały wydawane są już wtedy, gdy jesteśmy od innego samochodu nawet w odległości 20-60cm. Jednak posiadają taki plus, że działają bez względu na warunki pogodowe i na to, czy czujniki zamontowane w zderzaku są brudne, czy czyste. Jeśli rozważamy zakup takiego sprzętu z wyświetlaczem, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami oraz pamiętać o tym, że nie będzie na nim obrazu tego, co mamy z tyłu, a jedynie oszacowanie w postaci cyfrowych linii, przeszkód i znaków.

Kamera cofania

Ekran, jak i kamera cofania sprzedawane są osobne. Warto o tym pamiętać, jeśli decydujemy się na zakup takiego rozwiązania. Jest on bardzo dobry z tego względu, że widzimy cały obraz na naszym wyświetlaczu, który umieszczony jest najczęściej w lusterku wstecznym lub na ekranie, jeśli posiadamy radio z pulpitem LCD. Za to kamera cofania montowana jest najczęściej na tylnym zderzaku lub w ramce tablicy rejestracyjnej. Sprawdzi się idealnie, jeśli parkowanie to nie jest nasza wybitnie mocna strona lub w przypadku, gdy chcemy zniwelować ryzyko ewentualnych uszkodzeń lub zarysowań. Jednak każdy może sobie zakupić takie urządzenie, niezależnie od marki samochodu czy jego wieku. Dobrym rozwiązaniem jest także kamera cofania z rejestratorem, który w razie zbliżenia do danej przeszkody otrzymasz sygnał ostrzegawczy. Jest to bardzo podobna opcja, co czujniki. Dlatego, jeśli chcemy zainwestować w tego typu sprzęt, to warto pomyśleć nad kamerą cofania.

 

Kamera cofania to idealne urządzenie, dla tych, którzy chcą czuć pełen komfort podczas cofania lub parkowania. Przydaje się praktycznie każdego dnia w różnych sytuacjach na drodze i na parkingu. Z kolei czujniki sprawdzą się, jeśli nie chcemy profesjonalnego sprzętu na co dzień i wolimy iść w prostsze rozwiązania.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*