Czy warto zainwestować w kamerę samochodową?

Kamera samochodowa to idealny gadżet dla tych, którzy chcą czuć się bezpiecznie podczas jazdy autem. W dodatku niekiedy urządzenie posiada różne ciekawe funkcje, zachęcające do zakupu rejestratora. Czy w ogóle warto inwestować w kamerę samochodową? Przybliżymy zalety i wady urządzenia poniżej w artykule.

Zalety kamery samochodowej

Rejestrator jazdy to wiele korzyści. Jakie to dokładnie? Oto kilka z nich:

  • Nagrywa sytuacje niebezpieczne na drodze, a więc wypadki i kolizje. Zarówno, gdy sami jesteśmy uczestnikiem tych wydarzeń lub tylko świadkiem. Samo nagranie stanowi dowód w sprawie potwierdzenia winy.
  • Rejestruje obraz, gdy pozostawimy samochód na parkingu. Wówczas kamera włączy się, gdy wyczuje ruch (dzięki czujnikowi ruchu).
  • Filmuje również ciekawe widoki podczas każdej nasze podróży.
  • Posiada funkcje dodatkowe, np. GPS, WiFi.

Innymi zaletami kamery samochodowej jest cena. Dlaczego? To nie są wcale drogie urządzenia – wystarczy znaleźć odpowiedni sklep, np. internetowy, gdzie ceny są dużo atrakcyjniejsze niż w sklepach. Śmiało możemy zatem wybrać kamerki do samochodu SmartCams. Wybór rejestratora nie jest łatwy, ale z pewnością warto dokonać jego zakupu. Dużą zaletą jest również kompaktowe urządzenie oraz możliwość nabycia kamery bezprzewodowej – całe okablowanie będzie nam wówczas przeszkadzać podczas jazdy.

Czy kamera ma jakieś wady?

Kamera samochodowa ma zdecydowanie więcej wad niż zalet, ale jedną z nich jest wspomniane wyżej okablowanie. Wiele modeli urządzenia posiada przewodową wersję rejestratora. Dlatego, jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie wnętrza, wybierzmy po prostu bezprzewodową kamerę. Jednak, gdy już decydujemy się na rejestrator z okablowaniem spróbujmy lekko zamaskować ich obecność, oraz odpowiednio podłączyć urządzenie do zasilania (najczęściej gniazdko ładowarki lub poprzez złącze).

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*