Czym kierować się podczas wyboru kamery samochodowej?

Zakup kamery samochodowej to niewątpliwie ciężka decyzja, jeśli mamy do czynienia z takim urządzeniem po raz pierwszy. Przydatna w wielu sytuacjach na drodze, jak i poza nią. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć parametry kamery samochodowej.

Jakość obrazu i  filmów

Najmniejsza, z jaką mamy do czynienia w kamerach samochodowych to jakość HD (1280 x720). Do wyboru również wersja FullHD, a także niekiedy 4K. Jednak należy liczyć się z tym, że im większa jakość tym filmy zajmują znacznie więcej miejsca na karcie pamięci. Tutaj nie powinno być to znacząco problemem, ponieważ w każdej chwili możemy dokupić dodatkowe karty, nie musząc rezygnować z jakości nagrywanych filmów. Im lepsza rozdzielczość, tym obraz zdecydowanie lepszy do zinterpretowania szczególnie jeśli chcemy również nagrywać po zmroku lub w nocy. Wówczas jakość będzie najważniejszym elementem. Należy również podczas zakupu zwrócić uwagę na kąt nagrywania. W tradycyjnych kamerach jest to 120 stopni, ale możemy spotkać modele o szerszym kącie, np. 150 lub 170 stopni. Pozwoli to na objęcie zdecydowanie więcej rzeczy w obiektywie.

Akumulator w kamerze i tryby pracy

Niekiedy rejestratory jazdy mają już własny, wbudowany akumulator, dzięki któremu nie trzeba podłączać go do zasilania zewnętrznego. Niektóre urządzenia wymagają instalacji do zasilania samochodowego. Jeśli mamy podpięte inne elementy do gniazdka zapalniczki, to należy dodatkowo zakupić przejściówkę, które umożliwia podpięcie jednocześnie kilka urządzeń. Montaż kamery samochodowej to również nietrudna czynność. Możemy zainstalować rejestrator na przedniej szybie bądź desce rozdzielczej. W rejestratorach jazdy mamy wiele trybów pracy. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na możliwość nagrywania w nocy. Zdecydowanie liczyć się będzie jakość obrazu, ale także diody podczerwieni, które sprawią, że kamera będzie odporna na światło samochodowe oraz na latarnie. To również możliwość wyboru urządzenia wraz z czujnikiem ruchu, który ma wiele zastosowań. Może odpowiadać za samo włączanie kamery podczas uruchomienia samochodu, a także rozpocząć nagrywanie, dopiero gdy przed obiektywem poczuje ruch lub obciążenie. Gdy pozostawimy samochód, np. na parkingu i wystąpi na nim stłuczka lub kolizja, automatycznie urządzenie włączy się i nagra całe zdarzenie. Dlatego z pewności wybór odpowiedniego urządzenie nie będzie problemem. Kamery samochodowe do 300 zł to sprawdzone produkty, które z pewnością spełnią swoje zadanie.

 

 

 

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*