Do czego służy szekla?

Czy wiesz, co to jest szekla, a także do czego ona służy? Dowiedz się, jakie ma zastosowanie oraz dlaczego warto mieć ją w swoim samochodzie. Przeczytaj, jak przygotować się do jazdy off-road!

Szekla co to jest?

Szekla to element łączący, który pozwala przy użyciu liny kinetycznej wyciągnąć pojazd za pomocą innych samochodów. Szekle muszą być dobrane odpowiednio – nie próbuj ich sam wykonywać, czy samodzielnie ich przerabiać, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne.

W jakich sytuacjach szekla może być przydatna?

Szekla przyda się zdecydowanie miłośnikom jazdy off-road. Jest niezbędnym elementem w czasie jazdy samochodem terenowym, kiedy to łatwo ugrząźć w błocie lub piasku, czy też utknąć w jakimś obniżeniu terenu.

Jak przygotować się do jazdy off-road?

Chcesz rozpocząć przygodę z off-road? Zastanawiasz się, od czego zacząć? Zdecydować się na zakup, czy wypożyczenie odpowiedniego samochodu terenowego?  Następnie należy przygotować się do jazdy – skontrolować stan samochodu, sprawdzić pogodę, a także ustalić trasę przejazdu. Te elementy są bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z jazdą off-road.

O czym należy pamiętać?

Nie musisz od razu nabywać odpowiedniego samochodu, czy go wypożyczać. Możesz skorzystać z ofert zorganizowanych przejazdów, odbywających się pod okiem doświadczonych kierowców, którzy wprowadzą cię w tajniki tego sportu. Pamiętaj, że najważniejsze jest twoje i innych bezpieczeństwo. Jeżeli decydujesz się sam spróbować sił w tym sporcie, nie wybieraj od razu wymagających tras. Jazda off-road polega na jeździe po nieutwardzanych drogach (często rzadko uczęszczanych), terenach wymagających: górzystych, leśnych, bagnistych.

O jakich niezbędnych elementach należy pamiętać?

Samochód może posiadać wyposażenie dodatkowe, które ułatwi zdecydowanie pracę w terenie. Jednym z elementów takiego wyposażenia jest wyciągarka, która pomoże ci, gdy twój samochód znajdzie się w trudnym położeniu – utknie w błocie, wodzie, rowie, czy zaspie. Ułatwi ci to wyjechanie oraz kontynuowanie dalszej jazdy. Inne wyposażenie, które warto mieć to: koła zapasowe, dętki oraz narzędzia, które będą potrzebne w razie napraw samochodu. Przydadzą się również elementy zapasowe m.in. takie jak: żarówki, akumulator, paski klinowe. Możesz zabrać także: olej do silnika, płyn hamulcowy. Dzięki temu przygotujesz się na każdą ewentualność.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*