Dobry wideorejestrator – co to oznacza?
Zastanawiasz się nad zakupem kamery samochodowej? Masz zamiar się w niego zaopatrzyć? Zapewne szukasz obecnie dobrego wideorejestratora, dlatego przychodzimy z pomocą i postaramy się przedstawić wszystkie zalety tego urządzenia, który może okazać się bardzo przydatny w wielu sytuacjach na drodze. Co to zatem oznacza, że mamy do czynienia z dobrym wideorejestratorem?
Dlaczego ważna jest jakość kamery samochodowej?
Pierwszą cechą, na którą powinieneś zwrócić uwagę są parametry związane z jakością nagrywanego obrazu. Jednak taki wideorejestrator nie miałby żadnego znaczenia, gdyby nie jakość nagrywanego filmu, z którego będziemy w stanie wyciągnąć najważniejsze informacje związane z osobą odpowiedzialną za wypadek czy kolizję, przebieg czasowy całego wydarzenia oraz numery tablicy rejestracyjnej. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z wielu niebezpieczeństw, które mogą wydarzyć się na drodze, dlatego posiadanie kamerki może mieć ogromne znaczenie.
Rozdzielczość ekranu kamery samochodowej
Przed zakupem rejestratora jazdy powinniśmy zwrócić uwagę na jego obraz. Dlatego rozdzielczość w urządzeniu powinna być HD lub Full HD, aby nagrywane obiekty były jak najlepszej jakości. Ponadto musimy się zdecydować czy nasza kamera ma filmować wszystko co dzieje się z przodu, czy także dodatkowo nagrywać wnętrze samochodu. Rozdzielczość kamer produkowanych przez współczesnych producentów jest obecnie na dość wysokim poziomie, ponieważ coraz częściej możemy spotkać się z kamerami o jakości nagrywania HD lub Full HD, a ich ceny wcale nie powalają na kolana. Przyjmuje się, że minimalna rozdzielczość nagrywania powinna wynosić 1280×720 pikseli, co daje już obraz w wersji HD. Natomiast dla bardziej wymagających polecamy już obraz w rozdzielczości Full HD o wartości 1920×1080 pikseli.
Tryby pracy
Dobry wideorejestrator samochodowy musi posiadać odpowiednie tryby pracy. Jeden z nich to ten parkingowy, dzięki któremu kamera włącza się, gdy poczuje ruch bądź obciążenie przed obiektyw. Czujnik ruchu lub wstrząsów (G-Sensor) to przydatny element w urządzeniu. Wówczas nie nagra zbędnych obrazów, tylko to co wywołało obciążenie obiektywu np. stłuczka lub kolizja na parkingu. Kolejny tryb to możliwość nagrywania w nocy. Jeśli zależy nam, aby nasza kamera filmowała wszystko po zmroku powinna być wyposażona w diody podczerwienie, a także zwrócić uwagę na jej jakość.
Obiektyw i kąt widzenia
Kolejną ważną rzeczą jest sprawdzenie, czy wybrana przez Ciebie kamerka posiada szerokokątny obiektyw o odpowiednim kącie nagrywania. Większość urządzeń oferuje obiektyw o 120-stopniowym kącie, który pozwala na w miarę przejrzystą obserwację pobocza drogi, aczkolwiek warto rozejrzeć się także za większymi wartościami kąta nagrywania. Będziemy mogli cieszyć się przyjemną oraz bezpieczną jazdą.
Zdecydowanie wideorejestratory samochodowe SmartCams to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na dobrej jakości urządzeniu, które będzie nagrywać całą naszą trasę w różnych warunkach.
0
Komentarze