Dodatkowe funkcje rejestratora jazdy z nawigacją

Nawigacja nadal jest bardzo przydatnym urządzeniem, ale warto wiedzieć, że urządzenie zostaje skutecznie wypierane przez telefony komórkowe, które posiadają mapy, gdzie możemy wpisać nazwę celu, a w zamian otrzymamy najszybszą drogę, aby do niego dotrzeć. Obecnie jednak producenci różnych urządzeń wychodzą naprzeciw różnym rozwiązaniom, oferując również rejestratory jazdy z funkcją GPS. Dzięki temu łatwo dotrzemy do celu bez konieczności używania kilku urządzeń jednocześnie. Warto jednak, aby poznał kilka dodatkowych funkcji, które możesz spotkać w nowoczesnych rejestratorach jazdy z nawigacją.

Dlaczego warto mieć kamerę z nawigacją?

Przede wszystkim nawigacja w kamerze samochodowej odpowiada za wyznaczenie jak najszybciej drogi do celu naszej podróży. Monitoruje podróż, a także ją zapisuje, aby móc następnie obejrzeć lub sprawdzić jej przebieg. Ponadto wybór kamery z nawigacją daje nam duży komfort jazdy. Nie musimy podczas trasy korzystać z kilku urządzeń, a jedynie z jednego, który posiada wszystkie potrzebne funkcje. Zwiększa to także bezpieczeństwo jazdy, ponieważ poprzez umieszczenie w samochodzie jednego urządzenia, nie ograniczamy widoczności na szybie, co właśnie odpowiada za bezpieczeństwo. Coraz więcej kierowców decyduje się na wybór kamery samochodowej wraz z nawigacją.

Funkcje w rejestratorze jazdy z GPS

Warto teraz przyjrzeć się funkcjom, które możemy spotkać w rejestratorze jazdy z nawigacją. Niektóre z nich mogą przypominać systemy w nowoczesnych modelach pojazdów.

  • Nagrywanie w pętli – najstarsze nagrania zostają nadpisane nowymi, czyli usuwają się po zapełnieniu miejsca na karcie pamięci.
  • Ochrona przed nadpisaniem – możemy również wyposażyć się w urządzenie, które chroni przed nadpisaniem.
  • WiFi – obecnie wiele rodzajów modeli kamerki samochodowej posiada WiFi, które umożliwia swobodne przesyłanie plików na komputer czy tablet. Pozwala to na szybkie połączenie z Internetem.
  • Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości – to bardzo istotne w kontekście posiadanej funkcji nawigacji samochodowej, gdzie urządzenie będzie informowało poprzez sygnał dźwiękowy o przekroczeniu prędkości.
  • Asystent pasa ruchu – dokładnie wskazuje pas ruchu, który należy zająć podczas np. dojazdy do skrzyżowania.
  • Baza fotoradarów – umożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze poprzez informowanie o znajdujących się w pobliżu fotoradarów.
  • Komunikaty TMC lub RDS – odpowiadają za dostarczanie informacji o natężeniu ruchu na drodze, np. korku czy robotach drogowych.
  • Układ ostrzegania antykolizyjnego – otrzymamy sygnał dźwiękowy, gdy zostanie wykryta kolizja z przodu samochodu.
  • Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu – ponownie poprzez sygnał dźwiękowy zostanie podana informacja, że pojazd znalazł się na nieodpowiednim pasie ruchu.

Jeśli chcesz kupić sprzęt wysokiej jakości z nawigacją samochodową zawartą w kamerze, to rejestratory jazdy SmartCams to najlepszy wybór. Możesz znaleźć wiele rodzajów urządzenia i dopasować go do swoich potrzeb pod względem funkcji czy rozdzielczości nagrywanego obrazu.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*