Jaka kamera samochodowa będzie najlepsza podczas podróży

Kiedy zaczyna się sezon urlopowy, ludzie chętnie podróżują w piękne i malownicze miejsce wypoczynku za pomocą samochodu. To dla niektórych osób lepsze i tańsze rozwiązanie aniżeli podróż samolotem. Umożliwia też zabranie dowolnej ilość bagażu. By dodatkowo zabezpieczyć samochód na terenie obcego kraju i tym samym zwiększyć własny komfort, warto wziąć ze sobą kamerkę samochodową. Doradzamy, jaki model najlepiej sprawdzi się w podróży i na co należy zwrócić uwagę.

Kamery samochodowe – dlaczego warto je mieć

Z każdym dniem rejestratory jazdy robią się coraz popularniejsze. Kierowcy cenią sobie komfort i bezpieczeństwo w rozmaitych okolicznościach podczas jazdy. Materiał video jest dla nich wartościowy, ponieważ nieraz pomógł udowodnić ich niewinność i pociągnąć do odpowiedzialności sprawcę wypadku. Coraz więcej kamer wyposażonych jest w nowoczesne i przydatne funkcje, które ułatwiają kierowcom codzienną podróż i chronią samochód przed kradzieżą.

Kamera samochodowa podczas wakacji

Dłuższa podróż samochodem w kraju, w którym nie znamy warunków na drodze, czy obowiązujących przepisów, może być nie lada wyzwaniem. Nawet profesjonalnemu kierowcy może zapewnić niepotrzebny stres. Warto więc wyposażyć się w kamerkę samochodową dzięki której zwiększy się komfort podczas długiej podróży i pobytu. Stale monitorując pojazd możecie z rodziną odetchnąć z ulgą i zostawić samochód na każdym parkingu.

Jaką kamerę samochodową kupić

Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferują coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Ciężko podjąć właściwą decyzję tak, aby nie przepłacić a jednocześnie zaopatrzyć się w dobry sprzęt spełniający swoją funkcję. Oto kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę kupując kamerę samochodową na wakacje:

Na szybę czy w ramce

Jeżeli korzystasz z nawigacji, to po zamontowaniu kamery samochodowej może się na szybie zrobić trochę ciasno. Wtedy dobrym rozwiązaniem będą kamery samochodowe w ramce. Montowane w lusterku wstecznym, a niektóre również dodatkowo na tablicy rejestracyjnej, są bezpieczniejsze, ponieważ nie rzucają się w oczy i nie kuszą potencjalnego złodzieja. Dzięki temu, nie ograniczysz sobie pola widoczności i zachowasz bezpieczeństwo na drodze.

Kamera samochodowa z GPS

Drugim i zarazem droższym rozwiązaniem są kamery samochodowe z GPS. Dzięki nim oszczędzisz pieniądze, ponieważ kupujesz dwa urządzenia w jednym. Rejestratory jazdy z GPS-esem mają też wbudowany prędkościomierz, który informuje z jaką prędkością pokonano konkretne odcinki trasy. Można to wykorzystać by obliczyć ilość paliwa potrzebą do dalszej podróży. Dodatkowo w przypadku kradzieży pojazdu, funkcja GPS pozwoli namierzyć pojazd i odnaleźć złodzieja.

Wi-Fi

Podczas podróży przyda się również kamerka samochodowa mająca możliwość bezprzewodowego łączenia się z siecią Wi-Fi. Dzięki temu, odpoczywając nad morzem, czy spacerując po lesie możesz monitorować swój samochód. W razie jakiegokolwiek podejrzanego ruchu wokół Twojego pojazdu, kamera z wbudowanym czujnikiem uruchomi nagrywanie, a Ty otrzymasz powiadomienie na swojego smartfona. Możesz również za pomocą telefonu zmieniać konkretne ustawienia.

Tryb parkingowy i kamera cofania

Wyobraź sobie wąskie i zatłoczone uliczki. To uroki Grecji czy Włoch, jednak utrapienie dla kierowców. Bardzo często krążą kilkadziesiąt minut w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca parkingowego, w którym będą mogli zostawić pojazd. Dzięki kamerze cofania, parkowanie stanie się banalnie proste, a Ty zyskasz cenny czas na zwiedzanie i odpoczynek.

A jeśli chodzi o tryb parkingowy, to umożliwia on rejestrowanie pojazdu również podczas postoju. Kamery samochodowe wyposażone w czujnik G-sensor oraz tryb detekcji ruchu błyskawicznie reagują na każdy ruch wokół samochodu i rozpoczynają nagrywanie każdej, podejrzanej czynności.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*