Jaka kamerę samochodową zabrać na dalszą podróż

Kamera samochodowa powinna odpowiadać naszym potrzebom, stylowi życia i osobistym preferencjom. Jeżeli potrzebujemy jej do codziennej rejestracji drogi do pracy, na pewno potrzebujemy trybu parkingowego i czujnika wstrząsów. Chcąc zabrać kamerę w dalszą trasę, trzeba skupić się nieco na innych parametrach. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jaka kamerka będzie najlepsza na dalszą podróż.

Wideorejestrator na wakacjach

Podczas dłuższej podróży, zwłaszcza kiedy jedziemy pierwszy raz do nowego miejsca, nie wiemy jakie warunki będą panowały na drodze. To u niejednego może wywołać spory stres i brak pewności podczas jazdy. Jeżeli wyposażymy samochód w kamerkę, zwiększymy komfort podczas podróży, ale również podczas całego pobytu! Stały monitoring samochodu pozwoli Tobie i Twojej rodzinie spokojnie wypocząć i nie martwić się o kradzież czy uszkodzenie.

Jaką kamerę samochodową kupić

Producenci stale dogadzają konsumentom i wyposażają kamerki w innowacyjne funkcje i ustawienia. Aby podjąć słuszną decyzję, a jednocześnie nie przepłacić – trzeba wiedzieć na jakie funkcje zwrócić uwagę. Zwłaszcza, kiedy kamera ma nam posłużyć za granicą. Poniżej opisze kilka funkcji, które mogą wyrwać istotny wpływ na zakup.

Na szybę czy w ramce

Korzystając z nawigacji, znacznie lepiej sprawdzi się kamerka montowana w lusterku wstecznym. Nie tylko zaoszczędzimy miejsce na szybie, ale również unikniemy kradzieży. Kamera montowana na przedniej szybie może kusić lokalnych złodziei, a z kolei ta ukryta w ramce będzie praktycznie niewidoczna. Dzięki temu rodzajowi montażu, nie ograniczysz sobie pola widoczności i zachowasz bezpieczeństwo na drodze.

Drugim, nieco droższym rozwiązaniem jest również zakup kamery samochodowej z trybem nawigacji. Dzięki temu, zyskasz dwa urządzenia w jednym. Rejestratory jazdy z GPS-esem mają nierzadko wbudowany prędkościomierz, który informuje z jaką prędkością pokonano konkretne odcinki trasy. Można to wykorzystać by obliczyć ilość paliwa potrzebą do dalszej podróży.

Wi-Fi

Jeżeli nasza kamerka ma spełniać swoje przeznaczenie podczas podróży, należy wybrać tę, z możliwością bezprzewodowego łączenia się z siecią Wi-Fi. Wtedy, zostawiając pojazd na parkingu, czujnik ruchu wykryje każdą podejrzaną zmianę w otoczeniu. My od razu dostaniemy powiadomienie na telefonie i będziemy mogli np. wezwać policję lub szybko udać się do pojazdu. Łącząc się z kamerą za pośrednictwem telefonu możemy również zmieniać bez problemu ustawienia z poziomu smartfona.

Tryb parkingowy i kamera cofania

Do najlepsze rozwiązanie, w przypadku wyjazdu do kraju, gdzie dominują ciasne i wąskie uliczki czy zatłoczone parkingi. To duże ułatwienie, którego nie należy się wstydzić. Zamiast szukać kilkadziesiąt minut odpowiedniego miejsca parkingowego, bez trudu zaparkujemy nawet w najciaśniejszych uliczkach. Parkowanie, zawracanie i cofanie stanie się banalnie proste a my zyskamy czas na odpoczynek i zwiedzanie.

Dzięki trybowi parkingowemu możemy rejestrować pojazd podczas postoju. G-sensor uruchomi nagrywanie i błyskawicznie zareaguje na wszelki ruch wokół pojazdu. Każda podejrzana czynność zostanie zarejestrowana.

Kamery samochodowe – komfort i bezpieczeństwo

Jeżeli rozważasz zakup kamery samochodowej, to planowany wyjazd na wakacje będzie dobrym momentem, by w końcu to zrobić. Docenisz innowację i ułatwienie na drodze, jaką niesie ze sobą posiadanie wideorejestratora. Od pierwszego użycia nie będziesz w stanie się z nią rozstać. Pamiętaj również, że nie w każdym kraju kamera samochodowa jest legalna! Przed podróżą warto sprawdzić przepisy odnośnie rejestrowania jazdy, aby uniknąć płacenia wysokiej grzywny. Nie zwlekaj i już dziś wybierz kamery samochodowe Smart Cams.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*