Jaką kamerę sportową wybrać?

Kamera sportowa to funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie nagrywać obraz wysokiej jakości w każdych ekstremalnych warunkach. Jaką zatem kamerę wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kamera sportowa – do czego służy?

Kamera sportowa powstała głównie po to, aby miłośnicy ekstremalnych wrażeń mogli udokumentować swoje poczynania oraz stworzyć niezwykłą pamiątkę i relacje z podróży, czy wyjazdów. Idealne urządzenie, które jest funkcjonalne, a co za tym idzie, stworzone do pracy w każdych warunkach. Śnieg, słońce, deszcz, woda – to tylko kilka czynników, z którymi kamera sportowa z pewnością sobie poradzić, dzięki specjalnym funkcjom oraz specyfice. Kamera sportowa to przeważnie małe urządzenie, które możemy zamontować, np. na kasku czy ubraniu lub nagrywać z ręki za pomocą specjalnie gimbala. Z pewnością będzie się sprawdzać na wakacyjnym lub zimowym wyjeździe w góry lub nad morze.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery?

Jest kilka kwestii, o których należy pamiętać podczas wyboru idealnego urządzenia. Na pewno warto zwrócić uwagę na rozdzielczość obrazu. Tutaj najlepiej, aby było to Full HD bądź wyższa jakość, np. Ultra HD, czyli 4K. Im lepsza, tym zdecydowanie wartościowsze oraz wyraźne filmy powstaną. Dodatkowo szerokokątny obiektyw wraz ze stabilizacją obrazu to kluczowe parametry kamery sportowej. Bez nich właściwie nie będziemy w stanie stworzyć idealnie ostrego i wyraźnego nagrania. Ponadto urządzenie niekiedy posiada wiele dodatkowych opcji, które ułatwiają pracę z kamerą, np. dotykowy ekran, obsługa poprzez smartfon, wyświetlacz, czy GPS. Ważne także, aby urządzenie było wodoszczelne oraz odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne (zabrudzenia). Smartcams to sklep, gdzie z pewnością znajdziesz odpowiednią kamerę sportową wraz również z akcesoriami do niej, a także urządzenia, które mogą Ci się przydać w codziennym podróżowaniu samochodem.

 

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*