Jaki rejestrator do samochodu wybrać?

Podjęcie tej decyzji na pewno nie powinno być zbyt pochopne – należy się dobrze zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujesz. Wcale nie potrzebne są nowoczesne funkcje i technologie podczas codziennej jazdy samochodem, a zwłaszcza gdy mowa o przeciętnym kierowcy, który w ciągu roku przejeżdża maksymalnie 20 tysięcy kilometrów. Sprawdź, co powinna mieć Twoje przyszła kamerka i na co zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze.

Wideorejestrator z akumulatorem

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem wśród tańszych modeli kamerek samochodowych jest właśnie zasilanie na baterie. Wbrew pozorom nie jest to problematyczne ani nieskuteczne w czasie jazdy, ponieważ wystarczy dobrać baterie o odpowiedniej mocy i najlepiej wówczas zainwestować w nieco droższą wersję, która powinna wystarczy na dłuższy czas. W przeciwnym razie będziesz zmuszony do częstszej wymiany baterii lub akumulatora kamery, choć to wszystko też zależy od częstotliwości używania przez Ciebie wideorejestratora.

Innym sposobem zasilania kamery może być podłączenie przez ładowarkę samochodową, co też jest wygodnym rozwiązaniem. Nie musisz się o nic martwić, a tylko podłączasz urządzenie do gniazdka w samochodzie i gotowe. Musisz tylko uważać, by zbyt często i za długo nie trzymać sprzętu podłączonego do zasilania, ponieważ w ten sposób jego bateria szybciej się zużywa i po odłączeniu jest mniej efektywna.

Wideorejestrator – tryb parkingowy

Na czym polega ta funkcja i czy jest ona w ogóle przydatna? Sytuacje na drodze potrafią być naprawdę różne i czasami niebezpieczne. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich wszystkich, a także w porę zareagować, jeśli nie będziemy wspierać się nowoczesnymi technologiami. Właśnie dlatego naszym zdaniem warto zainwestować w kamerkę z trybem parkingowym, ponieważ jest to przydatna opcja podczas codziennego prowadzenia samochodu, parkowania i cofania zarówno w mieście, jak i mniej ruchliwych miejscach.

Korzystając z trybu parkingowego, możesz liczyć na pełne zabezpieczenie przed niespodziewanym uderzeniem w przeszkodę, osobę czy zwierzę, które mogą pojawić się za samochodem w najmniej odpowiednim momencie. Za sprawą podłączonego monitora na przodzie samochodu, możesz obserwować co dzieje się za Tobą. Oczywiście nadal możesz korzystać i wspomagać się lusterkami bocznymi i wstecznym, ale dodatkowo masz również obraz z tyłu auta wraz z liniami pomocniczymi do parkowania. Przekonasz się, że cofania i parkowanie tyłem nigdy nie było prostsze.

Wideorejestrator samochodowy – ranking najlepszych

Mamy do zaoferowania przede wszystkim kamerkę X100 Smartcams, która sprawdza się rewelacyjnie w trakcie jazdy. Wyposażona jest w tryb parkingowy wraz z możliwością nagrywania wyraźnego w nocy, a także posiada specjalny G-Sensor. Z kolei inna kamera warta Twojej uwagi to rejestrator cofania montowany w ramce tablicy rejestracyjnej, który wyróżnia się także trybem parkingowym, bardzo dobrą rozdzielczością filmów i wodoodpornością. Jak widać jakość również może iść w parze z ceną – sprawdź wszystkie ich parametry w rankingu kamer samochodowych do 100 zł.

Takie rozwiązanie kierowane są przede wszystkim do kierowców, którym nie zależy na wielu dodatkach i udogodnieniach, ale na podstawowych funkcjach, dobrej jakości i atrakcyjnej cenie. Teraz to wszystko możesz znaleźć bez problemu i cieszyć się przyjemniejszą oraz bezpieczniejszą jazdą na co dzień.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*