Jaki wybrać rejestrator jazdy?

Coraz więcej osób decyduje się na wybór rejestratora jazdy, który sprawdzi się przede wszystkim na co dzień. Dlatego, gdy stoimy przed kupnem odpowiedniego urządzenia, powinniśmy najpierw zapoznać się z kilkoma wskazówkami, którymi powinniśmy się kierować.

Nagrywany obraz

Przed zakupem rejestratora jazdy powinniśmy zwrócić uwagę na jego obraz. Dlatego rozdzielczość w urządzeniu powinna być HD lub Full HD, aby nagrywane obiekty były jak najlepszej jakości. Ponadto musimy się zdecydować czy nasza kamera ma filmować wszystko, co dzieje się z przodu, czy także dodatkowo nagrywać wnętrze samochodu. Lepsza jakość to zdecydowanie wyraźniejszy obraz całego filmu.

Tryb pracy

Oczywiście nie obyłoby się, jeśli dany rejestrator nie posiadałby dodatkowych trybów pracy. Jeden z nich to ten parkingowy, dzięki któremu kamera włącza się, gdy poczuje ruch bądź obciążenie przed obiektywem. Czujnik ruchu lub wstrząsów (G-Sensor) to przydatny element w samochodzie, który pozwala nam zaoszczędzić ilość baterii. Wówczas nie nagra zbędnych obrazów, tylko to, co wywołało obciążenie obiektywu np. stłuczka lub kolizja na parkingu. Kolejny tryb to możliwość nagrywania w nocy. Jeśli zależy nam, aby nasza kamera filmowała wszystko po zmroku, powinna być wyposażona w diody podczerwienie. Musi być ona również odporna na światła latarni raz samochodów.

Dodatkowe funkcje

Obecnie kamery samochodowe dostępne na rynku posiadają dodatkowe funkcje, które mają na celu ułatwić pracę urządzenia oraz jego użytkowanie. W funkcjach urządzenia możemy znaleźć np. WiFi, które pozwala nam na podgląd obrazu za pomocą smartfona, a także przeglądać na nich zapisane wcześniej pliki, które zostały przesłane do pamięci telefonu. Ponadto niektóre z urządzeń posiada GPS, które pozwala na monitorowanie i zapis trasy, a także  mierzy naszą prędkość oraz pokazuje nam pozycję na mapie. Warto zaopatrzyć się w rejestrator jazdy, który będzie spełniał wszystkie kryteria, jakie narzuciliśmy przy wyborze odpowiedniego urządzenia.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*