Jakie kamery samochodowe są najlepsze?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem swojej pierwszej kamerki samochodowej, powinieneś się dobrze zastanowić, by wybrać opcję najlepszą z możliwych. Na szczęście trafiłeś prosto na nasz artykuł, gdzie podpowiemy, które funkcje są najpożyteczniejsze i najważniejsze, dzięki czemu kamerka sprawdzi się w Twoim samochodzie w 100%.

Widoczność na przód i tył

Pierwszą istotną rzeczą jest wybór zestawu kamer samochodowych, które posiadają jeden rejestrator do zamontowania w środku auta, a drugi do wbudowania z tyły pojazdu. Najczęściej tylna kamera jest montowana w ramkę tablicy rejestracyjnej, dzięki czemu widoczność najbardziej przejrzysta. Co więcej, zwracaj uwagę na kwestie połączenia tylnej kamery z przednim monitorem, który może być zainstalowany osobno lub zintegrowany z ekranem w samochodzie. Na pewno polecamy bardziej bezprzewodowy zestaw, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o schowanie kabli i ewentualne problemy związane z łączeniem się obu urządzeń.

Wówczas, gdy posiadasz oba rejestratory możesz także pomyśleć nad funkcją trybu parkowania, dzięki czemu tylna kamera pokazuje Ci na bieżąco obraz z tyłu samochodu. Nic nie będzie w stanie Cię już zaskoczyć, nawet w nocy dzięki diodom LED. Poza tym specjalne czujniki ułatwią parkowanie w każdym trudnodostępnym miejscu.

Zabezpieczenie przed zderzeniem

Wybierając kamerkę, trzeba również mieć na uwadze jej odporność na wstrząsy, które mogą nastąpić podczas nieplanowanej stłuczki. Jednak rejestratory jazdy wyposażone w specjalny system G-Sensor umożliwiają zapisanie i utrwalenie materiału filmowego chwilę przed uderzeniem, a także moment po całym zajściu. Zatem możesz się skutecznie ubezpieczyć i posiadać twardy dowód na swoją niewinności, o ile sam nie spowodowałeś wypadku.

To bardzo przydatne podczas różnego rodzaju kolizji jakie zdarzają się na drodze, a konieczne jest także wezwanie policji. W takiej sytuacji mogą oni znacznie szybciej ustalić osobę odpowiedzialną za powstałą sytuację i wyciągnąć w związku z tym adekwatne konsekwencje. Oprócz opcji G-Sensor, warto zapamiętać, że kamera samochodowa powinna posiadać funkcję stabilizacji obrazu, dzięki czemu nawet jazda po nierównym terenie czy też moment stłuczki będzie wyraźnie widoczny na nagraniu.

Rejestrator i nawigacja w jednym

Jeszcze inną właściwością dostępną w przypadku kamer samochodowych, a równie skuteczną  przydatną jest oczywiście nawigacja, która może prawidłowo działać dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS. Wówczas kamera w środku auta jest połączona z monitorem wewnątrz, byś mógł swobodnie zerkać, słuchać i sugerować się ustaloną trasą z punktu A do B. Jednocześnie wybierając się w dalekie podróże, możesz liczyć na nieustannie kontrolowanie i monitorowanie drogi, by w razie potrzeby móc skorzystać z nagrania video zarejestrowanego na kamerze z funkcją nagrywania w pętli.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*