Kamera cofania – przewodowa czy bezprzewodowa?

Kamera cofania jest coraz bardziej popularnym urządzeniem, w które chcemy wyposażyć nasze auto w trosce o wygodniejsze cofanie i parkowanie. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele modeli, także nie trudno będzie znaleźć nam coś dla siebie. Jednak warto poświęcić chwilę, aby zastanowić się, czy ma być to kamera cofania z rejestratorem przewodowa, czy bezprzewodowa. Ma to duże znaczenie.

Kamera cofania przewodowa

Na rynku kamery cofania przeważają znacznie w formie przewodowej. Jest znacznie łatwiejsza do kupienia, z tego względu, że większość modeli kamery cofania z ekranem jest okablowane. Dlatego, zanim będziemy cieszyć się naszym urządzeniem, czeka nas jego montaż. Tutaj oczywiście nie jest to rzecz niemożliwa, ale jeśli sobie z nią nie poradzimy, to musimy zaczerpnąć pomocy fachowca. Z tego względu, że cały kabel musimy pociągnąć przez tapicerkę, elementy wewnątrz samochodu aż do miejsca, gdzie znajdować się będzie ekran (lusterko wsteczne lub deska rozdzielcza). Jednak ogromnym plusem tego rozwiązanie jest to, że są bardziej czytelne oraz nie powodują zakłóceń w porównaniu do tych bezprzewodowych.

Kamera cofania bezprzewodowa

Tutaj dostępność tego wariantu na rynku jest znacznie mniejsza, ponieważ nie ma tylu modeli kamery cofania bezprzewodowej, co przewodowej.  Ekran wraz z kamerą cofania łączy się najczęściej poprzez WiFi lub Bluetooth, przez co dochodzić do większych zakłóceń podczas korzystania z tego urządzenia. Dlatego niektórzy cenią sobie ten wariant sprzętu ze względu na bardzo łatwy jej montaż, a raczej połączenie, ponieważ kamerę cofania montuje się z tyłu samochodu. Z kolei ekran najczęściej wbudowany w lusterko wsteczne albo podłączony do deski rozdzielczej, jeśli posiadamy w niej także wyświetlacz. Minusem kamery cofania w wersji bezprzewodowej jest na pewno to, że często obraz jest nie tylko zakłócony, ale zdarza się, że jest mniej wyraźny.  Jednak wygrywa tutaj zdecydowanie tym, że jest łatwa w montażu i instalacji.

Wybór kamery cofania z rejestratorem w postaci przewodowej lub bezprzewodowej zależy już tylko i wyłącznie od nas samych. Warto wybrać takie urządzenie, które najlepiej sprawdzi się i spełni nasze oczekiwania. Ponadto niezależnie czy wybieramy pierwszą lub drugą wersję, warto zadbać o jakość takiego sprzętu.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*