Kamera cofania w samochodzie – jaka będzie dla Ciebie najlepsza?

Wideorejestrator na tył jest bardzo przydatny w czasie jazdy i powinien go mieć nawet najbardziej doświadczony kierowca. Nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań ani wstydu przy korzystaniu z kamerek cofania. Jak najbardziej należy czerpać korzyści z nowoczesnych technologii, które nas otaczają i stają się coraz bardziej powszechne. Sprawdź, jaka kamera samochodowa tylna będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Kamera cofania z lusterkiem – zalety

Zacznijmy od jednego z częściej wybieranego zestawu kamer do cofania, czyli rejestratora zamontowanego w lusterku wstecznym. To w zasadzie najwygodniejsza forma obserwowania i kontrolowania sytuacji z tyłu samochodu, ponieważ jest dla nas bardzo naturalna i łatwo kierowcom przyzwyczaić się do takiej formy pomocy. Wynika to przede wszystkim z miejsca instalacji kamerki, która znajduje się na samym lusterku wstecznym. Z wyglądu przypomina ona samo lusterko tylne, które w rezultacie pełni dwie funkcje: jest jednocześnie lusterkiem wstecznym do spoglądania, a podczas cofania zmienia swój widok na obraz z tyłu samochodu.

To bardzo intuicyjne, gdy kierowca podczas cofania spogląda zarówno w lusterka boczne, jak i w lusterko wsteczne. W tej sytuacji możesz zobaczyć w nim jeszcze więcej. Niektóre modele kamer posiadają szerokokątny obraz o polu widzenia nawet do kąta 170°, co pozwala na spostrzeżenie wielu elementów na większej szerokości. Również nagrywanie w nocy jest bardzo wyraźne za sprawą kilku diod zamontowanych w kamerce montowanej na tyle samochodu. W kwestii montażu nie powinieneś mieć większych problemów, ponieważ producenci stworzyli obecnie takie modele, które sprzyjają użytkownikom i nie sprawiają większego problemu.

Zestaw do cofania na przód i tył

Kolejne rozwiązanie kierujemy do kierowców, którzy cenią sobie szczególnie proste i tradycyjne formy rejestrowania. Mamy w tym przypadku do zaoferowania kamerę na przód i tył wraz z monitorem do kontrolowania, który można przymocować do kokpitu samochodu. Tutaj zyskujesz dwie funkcje w jednym – możesz nagrywać to, co dzieje się przed Twoim samochodem, jak i to wszystko, co widać za nim podczas jazdy i parkowania.

Generalnie tryb parkingowy jest bardzo pomocy i ułatwia życie nawet kierowcom z wieloletnim doświadczeniem. Czasami parkowanie w mieście wymaga dużej precyzji i dokładności, a przecież każdy z nas może się kiedykolwiek pomylić. Właśnie dlatego warto mieć zabezpieczenie w postaci kamery cofania, która za pomocą linii pomocniczych czy sygnałów dźwiękowych pomoże w nakierowaniu pojazdu i zaparkowaniu w idealnym ułożeniu.

Kamera w tablicy rejestracyjnej – czy to się sprawdza?

Ostatnią propozycją jest kamera cofania, która montowana jest specjalnie w ramce tablicy rejestracyjnej. To rozwiązanie może być nieco bardziej czasochłonne w montażu, aczkolwiek jest to jedna z tańszych opcji i wygodniejszych podczas korzystania, bowiem rejestrator jest niewidoczny na pierwszy rzut oka. Kamera może działać w różnych warunkach atmosferycznych i obraz nadal pozostanie wyraźny i czytelny. Co więcej, będziesz mógł nagrywać obraz z doskonałym widokiem na równi z innymi pojazdami, dzięki czemu w razie stłuczki materiał zostanie automatycznie zablokowany i zapisany, by później móc wskazać sprawcę całego zamieszania.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*