Kamera samochodowa czy cofania? Co lepiej się sprawdzi?

Z pewnością wiele kierowców zastanawia się, które urządzenie będzie zdecydowanie lepszą opcją na co dzień. Dlatego w poniższym artykule przedstawimy zalety obu urządzeń oraz podpowiemy, które sprawdzi się lepiej.

Kamera samochodowa

To urządzenie nagrywa cała naszą jazdę, a także, rzeczy które dzieją się na drodze. Może posiadać czujnik ruchów oraz wstrząsów (G-Sensor). Pozwala na nagrywanie wtedy, gdy kamera poczuje przed obiektywem ruch, bądź przeciążanie, a także zabezpiecza nagranie przed usunięciem. To dobra funkcja, jeśli pozostawiamy na długo nasz samochód na parkingu. Nagra wówczas stłuczkę bądź kolizję na parkingu, a także ewentualnie próbę włamania się do samochodu. Posiada również szereg dodatkowych funkcji – GPS, tryb parkingowy, tryb nocny, WiFi, a także nawigację. GPS może być niezwykle pomocny dla kierowcy, ponieważ kontroluję naszą trasę oraz prędkość.

Kamera cofania

Zdecydowanie ułatwi manewr parkowania oraz cofania, szczególnie lubiany wśród tych, którzy niespecjalnie czują się dobrze podczas jazdy, wykonując te czynności. Zazwyczaj urządzenia posiada osobno ekran, który można umieścić na przednim panelu bądź umieszczony jest w lusterku wstecznym. Samą kamerę umieszcza się w zderzaku tylnym, bądź w ramce tablicy rejestracyjnej. Pamiętajmy jednak, że wiele sklepów, szczególnie internetowych oferuje nam zakup tych dwóch urządzeń w zestawie. Niekiedy także możemy nabyć te sprzęty w dużo korzystniejszej cenie, niż jakbyśmy chcieli osobno je kupić. Kamera cofania zestaw to wybór nie tylko jednego urządzenia, ale dodatkowo również rejestratora jazdy.

Kamera samochodowa oraz kamera cofania to przydatne urządzenia, dzięki którym Twoja jazda stanie się o wiele przyjemniejsza, dlatego warto zastanowić się nad ich wyborem.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*