Kamera samochodowa – jaka najlepsza?

Obecnie duża ilość kierowców stawia na duże poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. Tym samym wielu z nich zastanawia się nad zakupem kamery samochodowej. To urządzenie, które spisze się zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i w trasie. Czy warto posiadać rejestrator jazdy? Przedstawimy, na co musisz zwrócić uwagę.

Co musi mieć odpowiednia kamera samochodowa?

Przed wyborem odpowiedniego urządzenia musisz wiedzieć o paru istotnych kwestiach. Przede wszystkim rejestrator jazdy powinien posiadać rozdzielczość Full HD, aby móc nagrać film o bardzo wysokiej jakości. Do tego kąt widzenia obiektywu powinien się wahać w granicach 120-180 stopni. Duży kąt widzenia – lepsza widoczność pola trasy. Dodatkowo w tym przypadku ważna będzie stabilizacja obrazu, aby zapewnić wyraźny podgląd. Kamera samochodowa może być zasilana przez kable, ale też mamy wariant wyboru ze wbudowanym akumulatorem. Dlatego wybór zależy od nas i naszej wygody. Ważne również, aby wideorejestrator posiadał ciekawe i przydatne funkcje, np. czujniki ruchu, czy tryby pracy (parkingowy, nocny). Wiele modeli posiada również czujnik wstrząsów G-Sensor, funkcję HDR, czy diody LED (lepsza widoczność nagrań w nocy).

Jakie urządzenie wybrać?

Przede wszystkim zastanówmy się, czy kamera powinna być bezprzewodowa, czy przewodowa. Oczywiście wariant z okablowaniem wiążę się z odpowiednią instalacją urządzenia oraz podłączeniem do zasilania. Bezprzewodowe rozwiązanie to z kolei szybki i łatwy montaż. Producenci często oferują nam także zestawy kamery samochodowej z kamerą cofania. Zyskujemy wówczas dwa urządzenia w jednym. Kamera cofania pozwala nam monitorować obraz z tyłu pojazdu podczas cofania oraz parkowania. Wybierając rejestrator, zwróćmy uwagę na rozdzielczość oraz wyświetlacz, aby nie przeszkadzał nam podczas jazdy, czy prawidłowo wyświetlał obraz. Gdzie kupić dobre urządzenie? Polecamy SmartCams – kamerki do samochodu w najlepszych cenach. W wielu sklepach internetowych możemy znaleźć nie tylko ciekawe modele w niższych cenach, ale również akcesoria czy dodatkowe zestawy. Zdecydowanie zakup przez Internet jest też dla dużej ilości osób wygodną formą zakupów.

 

 

 

 

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*