Kamera sportowa – najważniejsze akcesoria

Kamery sportowe są z nami wszędzie – w górach, na rowerze czy nad morzem. Do tego typu ekstremalnych wypraw najczęściej wybiera się urządzenie GoPro, które  idealnie spełnia się podczas zadań specjalnych. W poniższym wpisie przedstawimy krótką charakterystykę tego urządzenia oraz jego akcesoria, które z pewnością przydadzą nam się na co dzień.

Parametry GoPro

Najważniejszym parametrem, na który musimy zwrócić uwagę będzie oczywiście rozdzielczość obrazu. W przypadku kamery GoPro jest to jakość FullHD oraz UltraHD (czyli 4K).  Z pewnością zapewni Ci to wyraźny i nierozmazany film. Urządzenie tego typu musi również posiadać stabilizację obrazu oraz szeroki kąt, wówczas obiektyw uchwyci znacznie więcej rzeczy. Kamera sportowa posiada także niekiedy dodatkowe funkcje, takie jak WiFi za pomocą, którego znacznie szybciej będzie można kopiować dane oraz skorzystać z opcji transmisji na żywo. Ponadto wyższe modele posiadają Timelapse, czyli wykonanie serii zdjęć i połączenie je animacją w przyspieszonym tempie. To również korekta szumów w mikrofonie i dźwięk będą odgrywać ważną rolę.

Akcesoria do kamery sportowej

Na rynku dostępna jest duża ilość akcesoria do kamer sportowych. Najpopularniejszy z nich to monopod, który zapewni  wygodne filmowanie z ręki w każdych warunkach. Ponadto często producenci dorzucają do zestawów obudowy wodoodporne, które ochronią kamerę przed dostaniem się do niej wody. Wówczas będziemy mogli z tego urządzenia korzystać nawet pod wodą. Tutaj może się sprawdzić także gąbka wypornościowa, która nie pozwala utonąć kamerze i dzięki swojemu kolorze pozwala zlokalizować ją na powierzchni wody. Najczęściej akcesoria do kamer sportowych producenci sprzedają w zestawach, które zawierają również wszelkiego rodzaju klucze do śrub, przyssawki, łączniki czy szybkozłączki. Ponadto znajdziemy w nich także szelki, statyw, mocowania na głowę, adaptery oraz walizkę, w której możesz trzymać kamerę sportową i wszystkie jej obudowy. Warto zaopatrzyć się także w dodatkową baterię, dzięki której nie musimy przerywać  naszego nagrywania oraz kartę pamięci, która zmieści wszystkie nasze pliki bez konieczności zgrywania ich na komputer.

 

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*