Nowości wśród kamer samochodowych

Przedstawiamy poniżej parę najnowszych nowinek ze świata technologii i rejestratorów jazdy, które ostatnimi czasy podbiły serca wielu kierowców. Nic dziwnego, ponieważ co pewien czas ich funkcje powiększają się o kolejne, a dzięki temu jazda jest znacznie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Sprawdź, co teraz ciekawego pojawiło się wśród nowości!

Kamera w lusterku wstecznym

Pierwszą propozycją, którą dla Ciebie przygotowaliśmy jest rejestrator jazdy, który umieszczony jest w postaci lusterka wstecznego. Wyglądem przypomina prawdziwe i zwykłe lusterka, aczkolwiek jego funkcjonalność zmieniła się diametralnie. Przede wszystkim jest to znacznie wygodniejsze, a zwłaszcza podczas cofania, gdzie cały mechanizm opiera się na bezprzewodowym połączeniu pomiędzy kamerą cofania a obrazem pokazywanym w lusterku wstecznym.

Wszystko to odbywa się za pomocą połączenia Bluetooth, dzięki czemu w Twoim samochodzie nie muszą już wisieć wszędzie niepotrzebne kable, których źródła coraz trudniej jest zlokalizowań, gdy pojawia się ich za dużo. Zatem cały zestaw posiada w sobie kamerę tylną, która montowana jest zazwyczaj w ramce tablicy rejestracyjnej, co już pojawiało się we wcześniejszych modelach, a także lusterko wsteczne, które posiada jednocześnie ekran do wyświetlania obrazu z kamery cofania oraz rejestrator jazdy wbudowany w tył lusterka, dzięki czemu trasa może być nagrywana również od przodu. Wszystko zostało dokładnie obmyślane przez producentów kamer samochodowych, aby całość mogła ze sobą idealnie współgrać, a tym samym użytkownik miał wygodę i komfort spoglądania i rutynowego obserwowania sytuacji w swoim nowym już lusterku wstecznym.

Kamera z pomiarami

Inną nowością są natomiast rejestratory wraz z dodatkowymi funkcjami przydatnymi zwłaszcza osobom, które często wyjeżdżają i dużo podróżują. Wówczas muszą oni nieustannie kontrolować przebieg swojej trasy wraz pomiarem przemierzonych kilometrów, średnią prędkością czy pokonaną drogą. To tylko niektóre z możliwości jakie dają nam współczesne modele kamer samochodowych.

Te najnowsze produkty posiadają wbudowany nadajnik GPS oraz moduł WiFi, dzięki czemu każdy fragment podróży może zostać nie tylko nagrywany i monitorowany, ale również analizowany przez specjalny system komputerowy, z którym możesz połączyć się również za pomocą WiFi. W rezultacie diagnozę ostatnich kilometrów możesz również przeglądać na swoim smartfonie, co jest znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze, ponieważ możesz zrobić to w dowolnej chwili nie wychodząc z domu. Takie opcje pozwalają na oszacowanie kosztów, które poniosłeś podczas przejechanie tej konkretnej trasy, a tym samym na przyszłość będziesz w stanie obliczyć ile mniej więcej będzie wynosić Cię podobny wyjazd. To bardzo przydatne dla kierowców, którzy jak już wspomnieliśmy wcześniej często przemieszczają się z jednego punktu do drugiego.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*