Rejestrator jazdy w samochodzie – warto go mieć?

Rejestrator w samochodzie to przydatny gadżet. Ułatwia codzienną jazdę, ale zabezpiecza przed różnymi wydarzeniami na drodze. W poniższym artykule przedstawimy zalety korzystania z kamery samochodowej oraz sprawdzimy, czy rzeczywiście warto ją mieć?

Do czego służy rejestrator jazdy?

Kamera samochodowa to element w aucie, dzięki któremu nasza codzienna trasa będzie zdecydowanie bezpieczna. Kamera nagrywa obraz, jaki ma przed sobą i wszystko, co dzieje się przed obiektywem. Zatem w łatwy sposób nagranie z rejestratora może stać się dowodem w sprawie gdy, np. dojdzie do kolizji lub wypadku. W dodatku nagra wszystko, co dzieje się także na parkingu, gdy pozostawimy tam nasze auto. Dzięki dodatkowym funkcjom, np. czujnikowi ruchu, kamera automatycznie włącza się, gdy poczuje ruch przed obiektywem. Pozwala to nie tylko na zaoszczędzeniu pamięci na karcie. Przede wszystkim rejestrator nagrywa najważniejsze momenty. Nagrany film będzie też swego rodzaju pamiątką, która zarejestruje wiele interesujących momentów na drodze podczas naszych podróży.

Kamera samochodowa – najważniejsze kwestie

Warto dokonać zakupu odpowiedniego modelu. Należy pamiętać o niektórych aspektach, na jakie należy zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia. Najważniejszym kryterium jest rozdzielczość. W tradycyjnych modelach widnieje jakość HD. Obecnie coraz częściej możemy spotkać kamery Full HD, a nawet Ultra HD (4K). Im większa rozdzielczość, tym obraz nie jest rozmazany i wszystko przejrzyście nagrywa. Tryb parkingowy, jeśli zależy nam na rejestrowaniu zdarzeń na parkingu, moduł GPS, czy WiFi – to kolejna z opcji. Gdy jesteśmy przed wyborem rejestratora, weźmy pod uwagę jego wyświetlacz. Ekran powinien być umiejscowiony tak, aby nie zasłaniać widoku trasy. Karta pamięci, a także akumulator to kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Dlatego proponujemy kamerki do samochodu SmartCams, gdzie z pewnością znajdziesz odpowiedni rejestrator jazdy, który sprawdzi się na co dzień w wielu sytuacjach.  

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*