Rejestrator jazdy z GPS – warto kupić?

Kamery samochodowe to praktyczne urządzenia z szeroką gamą funkcji, które możemy wykorzystać na co dzień podczas trasy. Jedną z nich jest nawigacja. Czy warto zatem kupić rejestrator z GPS? Jego zalety przybliżymy w poniższym wpisie.

Po czym poznać dobry rejestrator jazdy?

Z pewnością nie powinniśmy w tym przypadku kierować się ceną. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na funkcje kamery. To one będą odgrywać ważną rolę, ponieważ z góry cenimy sobie jakość urządzenia oraz jego wyposażenie. W dodatku dużą zaletą rejestratorów jest przystępna cena, a więc nie musimy się do końca nią martwić. Warto pamiętać o tym, aby rozdzielczość była jak najlepsza – Full HD, gdzie film będzie czytelny i łatwy do zinterpretowania. W kamerze przydadzą się również tryby pracy, np. nocny, gdzie obraz nagrywany po zmroku będzie przejrzysty oraz tryb parkingowy. Druga z opcji pozwala monitorować wszystko, co dzieje się na parkingu, gdy pozostawimy tam samochód. Najczęściej również kamera wyposażona jest w czujnik ruchu, a więc uruchomi się w momencie, gdy przed obiektywem wyczuje obciążenie. Ważny jest również czujnik wstrząsów G-Sensor. Zabezpiecza on nagranie kłódką podczas mocnego uderzenia lub ostrego hamowania. Dobry rejestrator cechuje się także małymi rozmiarami i małą ilością okablowania – polecamy wybrać urządzenie bezprzewodowe. Nie będziemy musieli martwić się zasilaniem oraz odpowiednim ustawieniem kamery, aby kable nie przeszkadzały podczas jazdy.

Nawigacja – przydatna w kamerze?

GPS to obecnie częsta funkcjach w rejestratorach jazdy. Odbiornik nawigacji pełni ważną funkcję – śledzi lokalizację pojazdu, a więc wyznacza nam odpowiednią trasę, gdy określimy cel podróży oraz przede wszystkim bada precyzyjnie prędkość, z jaką się poruszamy. Nie musimy się obawiać, że praca nawigacji zakłóci nagrywanie kamery. Niektóre modele posiadają prędkościomierz w postaci, np. wygaszacza ekranu lub wyświetlany jest w górnym rogu wideorejestratora. Inną opcją jest odtwarzanie przebiegu trasy za pomocą specjalnego oprogramowania, który wyświetla nagrania z rejestratorów jazdy. Wówczas później możemy zobaczyć całą trasę, jaką się poruszaliśmy. Kamerki do samochodu to obecnie bardzo funkcjonalne urządzenia, a więc oprócz GPS możemy także spotkać się z WiFi.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*