Rejestrator jazdy z kamerą cofania – czy warto posiadać taki zestaw?

Wideorejestrator jest przydatnym urządzeniem w samochodzie, dzięki któremu nie musimy martwić się o winę i przyczyny zdarzenia na drodze podczas kolizji czy stłuczki. Wiele tego typu sprzętów posiada w zestawach również kamerę cofania. Czy warto zatem zaopatrzyć się w oba urządzenia?

Kamera cofania czy czujniki parkowania? Co sprawdzi się lepiej?

Zarówno kamera cofania, jak i czujniki parkowania pozwalają określić położenie samochodu względem przeszkód wokół podczas manewru cofania oraz parkowania. Zdecydowanie pierwsze urządzenie jest precyzyjniejsze niż czujniki parkowania. Pozwala na większą pewność i lepsze oszacowanie odległości od danego elementu.

Czujniki parkowania sygnalizują położenie pojazdu jedynie dźwiękowo lub w postaci cyfrowych linii, gdy decydujemy się na wariant z ekranem. Zazwyczaj są to kolorowe stopnie, które wskazują lokalizację samochodu. Nie można zatem przyglądnąć się przeszkodzie dokładnie jak w przypadku kamery cofania z wyświetlaczem LCD. W dodatku czujniki parkowania niekiedy nie odczytują poprawie odległości i wydają ostrzegające dźwięki, nawet gdy auto znajduje się w dużej odstępie od innego pojazdu czy elementu.

Czy warto zaopatrzyć się w kamerę cofania?

Oczywiście warto zainwestować w kamery samochodowe do cofania ze względu na precyzje i funkcjonalność. Wiele sklepów oferuje nam oba urządzenia w dużo atrakcyjniejszej cenie. Szczególnie gdy zdecydujemy się na zakup sprzętu przez Internet. Przed zakupem warto jednak rozejrzeć się za odpowiednim modelem, a także zastanowić się nad wyborem bezprzewodowego lub przewodowego rozwiązania. Pierwsze rozwiązanie jest wygodne i nie wymaga dużych umiejętności podczas montażu. Jednak warto rozważyć dobrej jakości urządzenie ze względu na to, że niektóre wersje bezprzewodowe mogą przesyłać niewyraźny obraz, czy zakłócenia. Z kolei przewodowy wariant wymaga od nas przemyślanego umiejscowienia urządzenia ze względu na dostępność miejsca, a także fakt, aby okablowanie nie przeszkadzało nam podczas jazdy. Mimo wszystko zdecydowanie warto wybrać kamerę cofania ze względu na łatwiejsze manewry cofania oraz parkowania.

 

 

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*