Wybór kamery samochodowej. Sprawdź, jak nie przepłacić za urządzenie

Chcesz kupić kamerę samochodową, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Sprawdź, w naszym artykule, co powinieneś wziąć pod uwagę, aby nie przepłacić za urządzenie! Obecnie kamera samochodowa to podstawa w większości pojazdów, zwłaszcza u kierowców, którzy przemierzają długie kilometry codziennie. Zapraszamy do zapoznania się z lekturą.

Zalety korzystania z kamery

  • Nagranie stanowi dowód w sprawie.
  • Nagrywanie kolizji, stłuczek czy wypadków drogowych.
  • Pełna rejestracja trasy.
  • Możliwość wykonywania zdjęć.
  • Możliwość korzystania z dodatkowych funkcji w urządzeniu, np. GPS, WiFi.
  • Możliwość korzystania zarówno z kamery przedniej, jak i tylnej (kamera cofania).

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery?

Jakie parametry są ważne podczas wyboru kamery samochodowej? Przedstawiliśmy kilka z nich poniżej.

Rozdzielczość nagrywania, liczba klatek i karta pamięci

To najważniejszy z parametrów podczas wyboru kamery. Większość urządzeń oferuje nagrywanie w rozdzielczości co najmniej 720p, a coraz więcej sprzętu znajdziemy z pełnym trybem HD. Warto sprawdzić, czy jest to faktyczne HD lub FHD, czy jedynie dające o wiele gorsze rezultaty interpolowane. Obecnie jednak podstawa to kamera z trybem Full HD. Dzięki temu możemy cieszyć się czytelnym i wyraźnym obrazem.

Warto tutaj też zwrócić uwagę na ilość klatek na sekundę, gdzie kamery nie powinny przekraczać progu 20 klatek na sekundę. Większość oferuje nam już nawet 30 klatek na sekundę. W przypadku większości najtańszych kamer wspierane są kartami do pojemności 32 GB, natomiast te lepsze oferują już nawet obsługę 128 GB – to także bardzo ważne podczas wyboru urządzenia.

Kąt widzenia obiektywu

Rejestratory jazdy powinniśmy wybierać przeważnie o obiektywach z szerszym kątem widzenia. 90 stopni to najniższy próg, ale nie nagra nam nic więcej niż to, co jest przed obiektywem. Nowoczesne modele posiadają kąty widzenia nawet 120-140 stopni, a kończą na 170-180 stopniach. Kamery z obiektywem o kącie około 170 stopni pozwolą natomiast na rejestrację również części pasów po bokach naszego auta.

Dodatkowe funkcje i czujniki

Nowoczesne kamery mogą pochwalić się funkcjami takimi jak GPS, WiFi, Bluetooth, tryb parkingowy, tryb detekcji ruchu, tryb nocny, nagrywanie w pętli, stabilizacja obrazu, automatyczne działanie, czy czujnik wstrząsów G-Sensor. Wybór odpowiednich czujników zależy od Twoich potrzeb.

Wyświetlacz

Jeśli chcemy wygodnie korzystać z ekranu kamery, przekątna wyświetlacza powinna mieć dla nas znaczenie. Niektóre modele mają przekątną o długości co najmniej 2 cali. Jednak do pełnej i komfortowej obsługi wybierajmy urządzenie o większej ilości cali.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*