Wyświetlacz kamery cofania – gdzie go umieścić?

Kamera cofania to obecnie popularny gadżet, który jest chętnie wybierany wśród kierowców. Pozwala na bezpieczny manewr parkowania oraz cofania, co zdecydowanie powinno jeszcze bardziej przekonać do jego wyboru. W poniższym artykule podpowiemy gdzie zamontować kamerę cofania oraz jej wyświetlacz.

Montaż wyświetlacza

Wiele osób zastanawia się, gdzie dokładnie umieścić wyświetlacz kamery cofania. Warto wybrać do tego odpowiednie miejsce. W przypadku, gdy w samochodzie znajduję się radio LCD, to umieszczenie ekranu nie powinno być problemem. Ponadto warto zwrócić uwagę, że w jednym panelu będziemy mieć radio, kamerę cofania, ale i nawigację, ponieważ wiele urządzeń oferuje nam również do rejestratora dodatkowo GPS. Najpopularniejszym rozwiązaniem umieszczenia ekranu kamery cofania, to wbudowany wyświetlacz w lusterku wstecznym. Wówczas obraz uruchomi się zaraz po wrzuceniu biegu wstecznego. Instalacja tego rozwiązania jest prosta i nie wymaga skomplikowanych rozwiązań. Ekran z lusterkiem to również urządzenie, które nie zajmuje praktycznie miejsca i przydaje się tylko w konkretnych sytuacjach. Inne rozwiązanie to zamontowanie kamery cofania w miejscu, gdzie np. mogłaby być to nawigacja, czyli przednia szyba bądź deska rozdzielcza. Powinno być to miejsce, które nie będzie nam przeszkadzać podczas jazdy. Zdecydowanie korzystniejszy i niekiedy tańszy wariant to ten z lusterkiem wstecznym.

Instalacja kamery cofania

Warto także poświęcić chwilę, aby zastanowić się nad samym montażem kamery cofania. Gdzie zamontować kamerę cofania? Najczęściej wybierany sposób jej montażu to miejsce w ramce tablicy rejestracyjnej. To sposób, dzięki któremu kamera nie będzie bardzo rzucać się w oczy, a dzięki szerokokątnym widzeniu z pewnością obraz będzie prawidłowo wyświetlony. Można także zainstalować ją na zderzaku tylnym poprzez wywiercenie odpowiednich otworów, w których następnie możemy umieścić kamerę. Warto przemyśleć sam sposób montażu. Wiele modeli tego urządzenia to wersja z kablami lub bezprzewodowa. Zdecydowanie pierwsza opcja będzie nieco trudniejsza, ale nie jest niemożliwa. Druga wersja to szybkie podłączenie kamery cofania z wyświetlaczem wewnątrz auta poprzez najczęściej WiFi lub dzięki przeznaczonej do tego aplikacji oraz oprogramowaniu.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*