Zabezpiecz siebie i swój samochód

Kierowcy muszą być przygotowani na wiele okoliczności, które mogą spotkać ich na drodze. Niestety nie wszystkie sytuacje można przewidzieć, a co za tym idzie również im zapobiec. Potrzeba nie lada wyczucia, doświadczenia i wprawy, by wiedzieć jak zachować się w konkretnych sytuacjach. Jednak zawsze można dodatkowo ubezpieczyć się i pomóc sobie podczas prowadzenia auta, a mowa mianowicie o kamerze samochodowej, dzięki której nawet dalsze podróże staną się pewniejsze za kierownicą.

Uchwyć każdy moment

Co najważniejsze, kamera samochodowa odpowiada głównie za zarejestrowanie momentu niebezpiecznego na drodze, w którym Ty także możesz uczestniczyć. Mowa o wypadkach, stłuczkach czy innych kolizjach, których czasami nie można uniknąć. Właśnie z tego względu, iż nie zawsze są one spowodowane z Twojej winy, powinieneś być wyposażony w kamerę samochodową, gdyż w takich sytuacjach wystarczy zwykłe rejestratory jazdy bez wyświetlaczy. Nagrany ma zostać jedynie moment zdarzenia, a materiał filmowy można obejrzeć już później na komputerze.

To bardzo ułatwia sprawę podczas wezwania policji, gdzie znacznie szybciej można ustalić przebieg zdarzeń, a także wskazać osobę odpowiedzialną za całe zajście. Tutaj trzeba także zaznaczyć, że konieczne jest kupno nowszych wersji kamerek samochodowych, które posiadają tak zwany G-Sensor. Wówczas są w stanie zapisać i utrwalić chwilę przed i po zderzeniu na swojej karcie pamięci zarówno z przodu, jak i z tyłu, o ile posiadasz zestaw z kamerką cofania.

Zabezpieczenie przed złodziejami

Kolejną nieprzewidzianą sytuacją jest kradzież samochodu, jak i poszczególnych części samochodowych, co niestety może zdarzyć się nawet w centrum miasta. Właśnie dlatego zamontowana przednia kamera może rejestrować nawet, gdy samochód jest wyłączony. Wówczas w razie podobnej nieprzyjemnej sytuacji, możesz następnie przejrzeć nagranie i spróbować rozpoznać twarz czy tożsamość włamywacza.

W tym celu polecamy kupno kamerek z lepszą jakością nagrywania, dzięki czemu obraz będzie wyraźniejszy i łatwiejszy w odczytaniu, a zwłaszcza dla policji, której możesz zgłosić kradzież, a materiał filmowy będzie zdecydowanym ułatwieniem w rozwiązaniu sprawy. Pamiętaj również, że kamera będzie dla niektórych wandali stanowić skuteczną formę odstraszenia, gdyż będą bać się podejść do samochodu z monitoringiem.

Tryb parkingowy

Również dla kierowców, którzy nadal mają drobne problemy z parkowaniem, a szczególnie w miejscach trudnodostępnych czy niewidocznych, mamy propozycję kamery cofania, która sprytnie ukryta w ramce tablicy rejestracyjnej nie będzie rzucać się mocno w oczy. Natomiast Ty bez problemy cofniesz czy zaparkujesz w dowolnym miejscu, kiedy z przodu w aucie na monitorze będziesz mógł na bieżąco kontrolować sytuację na drodze, dzięki czemu unikniesz także niechcianej stłuczki.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*