Zakup kamery cofania

Jeśli przymierzasz się do zakupu kamery cofania, warto zwrócić uwagę na jej budowę oraz parametry, którymi należy kierować się przy jej wyborze. Kilka z nich, które musisz znać, przybliżymy Ci w dalszej części naszego wpisu.

Najważniejszy element – ekran

Wyświetlacz oraz kamera cofania sprzedawane są osobno — musimy o tym pamiętać. Posiadacze radia bądź nawigacji z ekranem (LCD) mają ułatwione zadanie, dlatego, że właśnie ten ekran może posłużyć jako ten do kamery cofania. Jeśli jednak nie posiadamy takiego rozwiązania, istnieje inna opcja. Jeśli decydujemy się na zakup kamery cofania, musimy pamiętać dodatkowo o wyświetlaczu. Samo urządzenie montuje się z tyłu samochodu, a ekran najczęściej w lusterku wstecznym. Możemy także kupić już cały zestaw lusterka, wtedy sprawę mamy zupełnie ułatwioną, nie musząc osobno instalować wyświetlacza. Monitor z obrazem wyświetla się nam, dopiero gdy wrzucimy wsteczny bieg.

Parametry ekranu

Przy zakupie kamery cofania, każdemu chyba zależy na jak najlepszej jakości oraz rozdzielczości ekranu. Ważna jest także przekątna, tutaj 5 lub 7 cali. Na rynku dostępnie możemy znaleźć ekrany LCD TFT. Są to wyświetlacze o wysokiej jakości, które gwarantują płynnie i dobrze widoczny obraz podczas cofania.

Kamera – drugi ważny element

Najczęściej montowana w ramce tablicy rejestracyjnej. Zacznijmy od matrycy. Tutaj wyróżniamy dwie – CCD oraz CMOS. Pierwsza z nich jest znacznie wolniejsza, ale odporna na różne czynniki, które zakłócałyby pracę kamery. Druga z kolei pracuje znacznie szybciej, ale jej jakość jest dużo gorsza. Ponadto dobrze, jeśli kamera posiada diody na podczerwień. Ułatwi nam to podgląd obrazu podczas parkowania i cofania w nocy. Ważnym  parametrem jest szeroki kąt widzenia. Im szerszy, tym więcej jesteśmy w stanie zobaczyć. Obraz jest lepiej widoczny oraz wszystkie elementy nie umkną naszemu wzrokowi.

Gdy zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu, musimy liczyć się ich osobnym zakupem, który często sprawia nam trudności. Jednak, jeśli zależy nam, aby posiadać taką kamerę cofania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby się w nią zaopatrzyć.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*