Zestaw kamery cofania – z czego się składa?

Możesz zdecydować się na wybór całego kompletu kamer do cofania, dzięki którym zyskasz kompleksową możliwość kontrolowania jezdni zarówno z przodu, jak i z tyłu. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, jakie istnieją możliwości zakupu kamer cofania w zestawie. Będziesz mógł o wiele łatwiej i szybciej podjąć decyzję, który z nich wybrać dla siebie.

Kamera cofania – wersja podstawowa

Zaczniemy o najprostszych kompletów, które jesteś w stanie kupić za cenę poniżej 100 zł, a jednocześnie gwarantujemy, że taki rejestrator w zupełności wystarczy Ci do codziennego poruszania się samochodem. Dla przeciętnego kierowcy wystarczy zwykła kamerka cofania do podłączenia do komputera samochodu lub innego urządzenia – smartfona lub tabletu. Wówczas otrzymujesz w zestawie urządzenie wraz z przewodem zasilającym i przewodem do łączenia wideo. Producenci także często dorzucają śruby montażowe lub specjalne taśmy, którymi będziesz mógł przyczepić kable i ostatecznie zamontować kamerkę w swoim samochodzie.

Kamera cofania w lusterku – zestaw

Taki zakup będzie obejmował przede wszystkim samą kamerkę cofania wraz z najpotrzebniejszymi kablami, ładowarkę samochodową, kabel USB oraz gumowe obejmy, dzięki którym będziesz mógł swobodnie zamontować rejestrator w lusterku wstecznym. Znajdują się tu wszystkie niezbędne elementy, a sam montaż takiego wideorejestratora nie należy do najtrudniejszych. Kamera w lusterku jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ to naturalny odruch dla kierowcy, by spojrzeć w trakcie cofania w lusterko, ale tym razem jego pole widzenia będzie znacznie bardziej dokładne i lepiej widoczne.

W niektórych modelach kamer cofania w wersji z lusterkiem wstecznym możesz ominąć wszelkie okablowanie, oprócz samej ładowarki, ponieważ ich zestawy mogą być całkowicie bezprzewodowe. Oznacza to, że kamera łączy się z pozostałymi za pomocą Bluetooth lub integracji WiFi. To jeszcze wygodniejsze, ponieważ nie musisz już walczyć ze wszystkimi kablami wewnątrz kabiny, które bywają utrudnieniem i nie wyglądają zbyt estetycznie.

Kamera cofania z monitorem – profesjonalny komplet

Ten zestaw kierowany jest do prawdziwych fanów motoryzacji, którzy wprost uwielbiają podobne gadżety samochodowe. Wśród wielu modeli rejestratorów cofania, możesz natrafić na zestaw aż z trzema kamerami, które mogą działać jednocześnie. Znajdziesz je w zestawie kamery do cofania Smartcams – świetna jakość i atrakcyjne ceny powinny przyciągnąć Twoją uwagę. Mowa tutaj o kamerze przedniej, która nagrywa wszystko, co dzieje się przed pojazdem, a także umieszczona wewnątrz może rejestrować sytuację w kabinie kierowcy. Dodatkowo montowana jest też tylna kamera cofania, której obraz przedstawiany jest na wyświetlaczu, gdy zostanie włączony wsteczny bieg. Oczywiście możesz też liczyć na niezbędne kable do podłączenia i ładowarkę samochodową wraz z przyssawką do przymocowania kamerki. To naprawdę rewelacyjna rzecz, dzięki której obserwujesz sytuację aż z trzech różnych perspektyw.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*