Masz kamerę samochodową? Oto 4 rzeczy o których musisz wiedzieć

Kamery samochodowe rosną na popularności z każdym dniem. Coraz więcej kierowców docenia ich posiadanie, ponieważ nagrywają codzienną jazdę i ułatwiają wszelkie manewry wykonywane na drodze. Spektrum ich zastosowania jest bardzo szerokie. Posiadając rejestrator, warto przeczytać poniższe porady. Dzięki temu, będzie działał prawidłowo i w 100% wykorzystamy jego funkcjonalność. Oto 5 wskazówek dla posiadacza kamery samochodowej.

Karta pamięci do kamerki samochodowej, jest bardzo ważna

Jedna z kluczowych kwestii w przypadku posiadania kamery samochodowej. Maksymalizując ustawienia nagrywania zwiększamy również rozmiar zapisywanych plików. Obecne kamery posiadają tryb zapisu w pętli, dzięki któremu starsze nagrania będą cyklicznie nadpisywane nowszymi. Jeżeli chcemy mieć sumarycznie jak najdłuższy film, powinniśmy zaopatrzyć się w kartę pamięci o odpowiedniej pojemności.

Kamery samochodowe mają funkcję obsługiwania karty microSD, a minimalna pojemność powinna wynosić 64GB. Jeżeli nie chcemy obawiać się o szybkie zużycie pamięci urządzenia, nie ma sensu kupować mniejszych kart. Koszt takiego urządzenia to 40-50 złotych więc raczej nie nadszarpnie naszego budżetu.

Ustaw nagrywanie w najwyższej jakości

Po zakupie urządzenia, istotną kwestią jest zmiana domyślnej jakości nagrywania na najwyższą. Warto przejrzeć również wszystkie dodatkowe funkcje poprawiające rozdzielczość i jakość rejestrowania. Jeżeli podróżujemy dużo w nocy, jest to niezwykle istotne, ponieważ głównie wtedy zależy nam na dobrej widoczności.

Równie ważną kwestią jest odpowiedni montaż kamery. Pamiętajmy, że powinna się znajdować w okolicy lusterka wstecznego, aby nie ograniczać nam, kierowcom pola widzenia. Unikniemy również konieczności odwracania wzroku w celu sprawdzenia ekranu. Kamera zamontowana w tym miejscu uchwyci o wiele więcej szczegółów, a deska rozdzielcza czy rogi szyby nie będą zasłaniały obiektywu.

Nie zapomnij o przecieraniu obiektywu

Jeżeli chcesz zachować wysoką jakość nagrań i wszelkie detale, należy raz w tygodniu przecierać obiektyw z kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Jeżeli masz zamontowaną kamerę samochodową w ramce, obiektyw może brudzić się od spalin samochodowych.

Warto też dbać o czystość przedniej szyby, ponieważ każda smuga i brud wpływają na to, czy zdobyty materiał wideo będzie czytelny i wyraźny. Raz w tygodniu przetrzyj szybę i obiektyw płynem, który nie pozostawia smug. A jeżeli chcesz dobrze rejestrować obraz nocą, warto również zadbać o czystość przednich i tylnych reflektorów.

Dowiedz się czy kamery samochodowe są legalne za granicą

Jeżeli chcesz, aby kamera samochodowa służyła Ci podczas dalekich podróży, warto upewnić się, że na terenie danego kraju jest legalna. Nie wszystkie przepisy w obcych krajach zezwalają na rejestrowanie jazdy. Można za to otrzymać mandat i sporą grzywnę. W Polsce kamery samochodowe są legalne, jednak nie wolno udostępniać nigdzie zgromadzonego materiału ze względu na RODO. Zupełnie odwrotnie jest np. w Austrii czy Luksemburgu, gdzie sam montaż wideorejestratora jest zakazany, nie wspominając o nagrywaniu. W Szwajcarii z kolei bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii montażu. Jej niepoprawne umiejscowienie grozi grzywną. W Francji można korzystać tylko i wyłącznie ze sprzętów bez ekranu, z wyjątkiem GPS-u.

A jeśli interesuje Cię zakup kamerki do samochodu – sprawdź promocje i wybierz najlepszy sprzęt dla siebie!

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*