4 powody, dla których powinieneś mieć kamerkę do samochodu

Kamera samochodowa – kiedyś wyposażenie drogich samochodów, obecnie – dostępna niemal dla każdego. Służy nie tylko jako dodatkowa ochrona Twojego pojazdu, ale również przydatne urządzenie, które ułatwi Ci życie. Poniżej przedstawię 4 powody, dla których warto zakupić rejestrator jazdy.

Kamerka samochodowa jako skuteczna broń w walce z oszustami

Bardzo często w telewizji czy w prasie przestrzega się kierowców przed tak zwanym wyłudzaniem odszkodowania. Oszust pozornie udaje, że ustępuje pierwszeństwa, tylko po to by w ostatniej chwili umiejętnie zajechać nam drogę. W efekcie będąc potencjalną ofiarą stajesz się winnym i niestety, ale musisz ponieść konsekwencje. Posiadając kamerę samochodową możesz udowodnić faktyczny bieg wydarzeń, używając do tego zapisanego nagrania.

Ucieczka z miejsca wypadku

Na drodze często zdarzają się przykre incydenty, które prowadzą nie tylko do uszkodzeń samochodu, ale również bardzo często ludzkiego zdrowia. Im dalej centrum, tym łatwiej o tak zwane ucieczki z miejsca wypadku. Podobnie w przypadku niestrzeżonych parkingów. Każdy z nas na pewno zna kogoś, komu porysowano lub obito samochód. Sprawca stłuczki widząc, że nikt nie patrzy, postanawia uniknąć konsekwencji i ucieka. Kamera samochodowa z pewnością ułatwi Ci odnalezienie go.

Warto w takiej sytuacji rozważyć SmarCams kamerki do samochodu z wbudowanym czujnikiem ruchu, który rozpoczyna nagrywanie w momencie wykrycia zmiany w obrazie. Dzięki temu zyskujemy monitoring samochodu, który poinformuje nas o każdym podejrzanym ruchu w obrębie pojazdu.

Wielofunkcyjne kamery do samochodu

Wiele modeli kamerek samochodowych posiada przydatne funkcje. Może to być na przykład nawigacja, która ułatwi dojechanie do celu podróży. Dzięki temu nie musimy zajmować kolejnego miejsca na szybie dodatkowym urządzeniem.

Możemy również zdecydować się na wideorejestrator z wbudowanym pomiarem prędkości. Analizuje on ilość przejechanych kilometrów i pokazuje z jaką prędkością poruszaliśmy się na konkretnych odcinkach trasy.

Niektóre kamery samochodowe z funkcją Wi-Fi, mają możliwość łączenia się ze smartfonem. Wówczas wszystkie dane z kamery możesz przeglądać na swoim telefonie. Kiedy siedzisz w domu, a wokół samochodu kamera wykryje długotrwały ruch, dostaniesz powiadomienie.

Kamera cofania = łatwiejsze parkowanie

Czy zdarzyło Ci się kiedyś krążyć w poszukiwaniu miejsca, gdzie będzie Ci łatwo zaparkować? Posiadając kamerę z wbudowanym trybem parkingowym, parkowanie w każdym miejscu stanie się banalnie proste. A jeżeli planujesz urlop i wyjazd na wakacje, kamera z trybem cofania z pewnością ułatwi Ci poruszanie się po ciasnych uliczkach.

Powyższe zestawienie dowodzi wielu korzyści związanych z zakupem kamerki samochodowej. Posiadając ją w wyposażeniu samochodu, dotychczas kłopotliwe sytuacje na drodze staną się o wiele prostsze.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*